Doskonale spisały się piłkarki ręczne UKS Jedynka Słubice. W meczu na szczycie Wojewódzkiej Ligi Młodziczek pokonały aktualnego mistrza UKS Czarni Żagań 26:20. Tym samym uczyniły duży krok ku wygraniu całych rozgrywek.

jedynka czarni_mecz

Pojedynek odbył się 27 stycznia w hali Gimnazjum nr 1 w Słubicach. Zmagania szczypiornistek przyszło oglądać sporo kibiców. A było co oglądać, bo na parkiet wybiegły dwie najlepsze obecnie drużyny w województwie w kategorii młodziczek.

Od samego początku przewagę miały słubiczanki, które próbowały narzucić swój styl gry, jednak rywalki były bardzo czujne. Przy stanie 5:1 dla UKS szybko zniwelowały przewagę i nie pozwoliły gospodyniom na kolejne odskoczenie. Były emocje, walka, pot i łzy - nikt nie odpuszczał ani na centrymetr. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:9 dla Jedynki.

Po zmianie stron słubiczanki zaczęły lepiej realizować założenia taktyczne nakreślone przez trenera Jerzego Grabowskiego. Grały z głową, skutecznie w obronie, pewnie wykorzystywały rzuty karne. W ten sposób stopniowo powiększały przewagę, której nie oddały już do końca. Ostatecznie wygrały 26:20.

Warto podkreślić, że przez cały mecz mogły liczyć na gorący doping ze strony rodziców i bliskich, którzy nie szczędzili gardeł przez obie połowy. Młodszym koleżankom kibicowała sama Marta Wroniewicz, wychowanka UKS-u, obecnie trenująca i ucząca się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku, reprezentantka Polski w kategorii juniorek młodszych.

Po końcowym gwizdku dziewczęta nie kryły szczęścia z wygranej. Dzięki niej UKS umocnił się na pozycji lidera w tabeli Wojewódzkiej Ligi Młodziczek. Po 5 kolejkach słubiczanki mają 5 zwycięstw i tylko katastrofa mogłaby im odebrać tytuł najlepszej drużyny w województwie. Do końca rozgrywek zostały 3 spotkania. Kolejne już 4 lutego na wyjeździe z MUKS Lider Świebodzin.

Przebieg rywalizacji obserwowaliśmy z naszym obiektywem. Poniżej materiał wideo.