Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dla kibiców piłki nożnej mam prawdziwy hit - Paulina Dudek przechodzi do francuskiego Paris Saint-Germain. Pochodząca ze Słubic zawodniczka jest jedną z najbardziej utalentowanych piłkarek w naszym kraju. Jej ostatnim klubem był Medyk Konin.

paulina dudek

Do francuskiego potentata, który w kobiecym futbolu jest tym, czym w męskim FC Barcelona lub Real Madryt, Paulina trafi oficjalnie 31 stycznia, ale już dziś oba kluby poinformowały o jej przejściu. W najbliższych dniach ma jeszcze zaliczyć testy medyczne i podpisać kontrakt. Przy okazji warto odnotować, że będzie to najwyższy transfer w historii kobiecego futbolu w Polsce. Wg jednego z piłkarskich portali, suma odstępnego to 20 tys. euro.

Co ważne dla Pauliny Dudek, nie będzie w PSG jedyną Polką. W barwach francuskiej drużyny od kilku lat z powodzeniem występuje bramkarka Katarzyna Kiedrzynek, która poleciła swoim pracodawcom młodą słubiczankę. Razem będą grać o najwyższe laury. Ich klub to pięciokrotny wicemistrz Francji, zdobywca Pucharu Francji oraz dwukrotny finalista Ligi Mistrzów.

- PSG to jeden z najlepszych klubów na świecie, będzie to dla niej wielka szansa. Z całego serca życzę Paulinie powodzenia – tak o transferze wyraził się Roman Jaszczak, trener Medyka.

Paulina pochodzi ze Słubic, gdzie się urodziła (rocznik 1997) i wychowała. Gra na pozycji pomocnika. Mimo młodego wieku ma swoim koncie kilkadziesiąt występów w biało-czerwonych barwach, w tym 22 w reprezentacji seniorów. W 2013 roku z reprezentacją Polski zdobyła tytuł mistrza Europy do lat 17. Świetni radzi sobie również w klubowej piłce. W latach 2012-2014 grała w TKKF Stilonie Gorzów Wlkp., skąd trafiła do Medyka Konin, z którym trzykrotnie sięgała po mistrzostwo Polski i toczyła udane boje w kobiecej Lidze Mistrzów.

---

I tak na koniec w ramach ciekawostki odnaleźliśmy w naszym archiwum newsa z 2010 roku, w którym pisaliśmy o tym jak Paulina z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 3 awansowała do półfinału województwa w koszykówce :)) Kto by wtedy pomyślał, że tak daleko zajdzie! Zawodniczce i jej rodzicom serdecznie gratulujemy!
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.