Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Anna Panek-Kusz, szefowa działającej już od 10 lat Galerii Okno, otrzymała Order Zasługi Kraju Związkowego Brandenburgia. To wyróżnienie za szczególne zaangażowanie we współpracę w dziedzinie kultury i sztuki na polsko-niemieckim pograniczu.

Nagrodę słubiczance wręczył osobiście premier Brandenburgii Dietmar Woidke podczas oficjalnej uroczystości w Poczdamie. Brandenburski Order Zasługi to jedno z najważniejszych odznaczeń u naszych zachodnich sąsiadów, może otrzymać go tylko 300 żyjących osób.

Anna Panek-Kusz

Anna Panek-Kusz od wielu lat jest zaangażowana w polsko-niemieckie projekty i rozwój Słubic i Frankfurtu, szczególnie w zakresie sztuk plastycznych i fotografii. W galerii Okno działającej przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury organizuje wystawy fotograficzne i malarskie. Przedsięwzięciom często towarzyszą warsztaty na których artystycznego rzemiosła można uczyć się pod okiem doświadczonych twórców. Jej "dzieckiem" jest festiwal Labirynt, który skupia topowych artystów tzw. nowych mediów z całego świata. Organizuje także popularne wśród mieszkańców Słubic świąteczne warsztaty.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 jagoda 2014-06-23 15:02
Gratulacje!!
#2 niedzwiedz30 2014-06-25 07:36
Gratuluje Pani Aniu!:) Z pewnością się Pani należało !
#3 halszka 2014-06-25 12:41
Gratuluję Pani Aniu!! Jestem przekonana, że to wyróżnienie należało się Pani za szczególne zaangażowanie w dziedzinie kultury i sztuki na polsko -niemieckim pograniczu.Pozdrawiam serdecznie.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.