Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Biblioteka miejsca poinformowała o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego "Miejski Kogucik", który miał na celu wyłonienie projektu graficznego przyszłego symbolu naszego miasta. Laureatem konkursu została 17-letnia Magdalena Góra ze Słubic.

Miejski Kogucik

- Praca laureatki będzie inspiracją do wykonania modelu rzeźby miejskiego koguta, który stanie w centrum miasta. Ze względu na wysoki koszt wykonania, ten projekt zostanie zrealizowany w terminie późniejszym. W pierwszej kolejności powstanie wyróżniony projekt autorstwa Martyny Wilk. Jego odlew stanie na deptaku przy ulicy Jedności Robotniczej - informują organizatorzy konkursu.

Łącznie na konkurs wpłynęło 139 prac. Wszystkie wyróżnione przez jury projekty mają posłużyć do promocji Słubic jako symbole w postaci maskotek i kolejnych odlewów, które staną w różnych częściach miasta. Uroczyste otwarcie wystawy prezentującej prace, połączonej z wręczeniem nagród, nastąpi jesienią tego roku.

Poniżej protokół z rozstrzygnięcia konkursu "Miejski Kogucik" oraz zdjęcia prac nagrodzonych i wyróżnionych.

Pobierz protokół kokursu (pdf)

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Graendail 2014-06-21 13:27
Zaprezentowane prace są bardzo ciekawe. Szczególnie trafia do mnie ta ze zdj. nr 11. Bardzo dobry pomysł graficzny, artystycznie - na wysokim poziomie. Powinien powstać w mieście taki mural. Natomiast zwycięska praca daje szansę na powstanie w mieście ciekawej rzeźby. Gratulacje dla autorki i dla wszystkich uczestników konkursu. Tak trzymać! Pozdrowienia! :)
#2 szabla 2014-06-22 21:17
Fakt. jedenastka rządzi...
#3 anieli 2014-06-22 21:46
jednak 1,2 oraz 18 - czyli praca która wygrała robi najlepsze wrażenie. Jeżeli proporcje oraz materiały do jej wykonania zostaną zachowane to rzeźba może być naprawdę rewelacyjna.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.