Po klubowych i hiphopowych rytmach, które królowały dotychczas na Euronaliach, ostatni dzień zdominują koncerty rockowe oraz reggae. Już od godziny 17:00 na scenie w miasteczku akademickim zobaczymy takie zespoły jak Satori oraz Black Market. Wieczorem pojawią Bethel oraz Power of Trinity.
Satori
Zespół powstał wiosną 2009 roku. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest promowanie przez nich programu Przeszczep Dalej o czym przypominają na każdym koncercie za pomocą ulotek i ciekawych rozmów ze słuchaczami. Kilka miesięcy temu zespół wydał kilka utworów, które można usłyszeć na ich stronie www.myspace.com/satorisklad. Od kilku tygodni coraz częściej słychać ich w radiowych rozgłośniach po występie na głównej scenie WOŚP w Poznaniu dla kilku tysięcy słuchaczy.
Bethel
Zespół Bethel powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka. Początkowo pod nazwą Sacrum skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia. Kolejne próby i koncerty przynosiły zmiany w składzie, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób. W tym czasie ewoluowała też twórczość Bethel, cały czas jednak czerpiąc z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków. Dziś na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie. 1 marca zespół gościł w programie KUBA WOJEWÓDZKI.
Black Market
Zespół Black Market, początkowo The Hooligans powstał zupełnie przypadkowo. Cały skład zebrał Grzegorz Dawidowicz. Po paru próbach okazało się, że każdy się nawzajem uzupełnia w muzyce, więc ta grupa młodych, pięknych z wieloma nałogami ludzi postanowiła podbić scenę rockową i robią to z wielką szczerością i poświeceniem. Jak mówią muzycy ich twórczość powstaje z uczuć, wrażeń i odczuć.
Power od Trinity
Zespół został założony w Koluszkach w 1996 roku. Muzyka, jaką tworzy formacja to ciekawe połączenie korzennych pulsacji reggae z mocnym brzmieniem przesterowanych gitar. Oryginalne podejście do zabawy dźwiękiem oraz pozytywny przekaz. Zespół występował z powodzeniam na wielu festiwalach. W 2005 roku artyści wygrali "Młode Wilki" - przegląd polskich formacji organizowany przez Klub Stodoła, a zaraz potem podpisali kontrakt fonograficzny z wytwórnią S.P. Records na wydanie debiutanckiej płyty. Zbigniew Hołdys o zespole: "bajecznie rytmiczny, charyzmatyczny, z lekką dewiacją w stronę reggae, o cudownych melodiach i fantastycznym wokaliście, nade wszystko zaś o straszliwej sile przekazu ze sceny i przepięknym porywającym do transu brzmieniu gitar".
Komentarze
Sama widziałam i również z tego zrezygnowałam .
@karolina91 - prawda taka, że - zwłaszcza w Słubicach - studenci olewają juwenalia i marudzą, że dla nich nic nie ma. Nie robi się nic - źle. Coś się robi - jeszcze gorzej. Nie docenia się tego, że w ogóle cokolwiek jest organizowane. Fakt. Nie ma u nas największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, bo niestety za organizacją koncertów nie idzie odpowiednia kasa. Więc jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Słabą frekwencję zwalałbym raczej na fakt organizacji koncertów w sobotę. Taka mała sugestia dla organizatorów coby za rok koncerty zrobić w czwartek i piątek.
@tjakuszewicz: w pełni się z Tobą zgadzam, dla tych którzy narzekają polecam wziąć się za robotę, spróbować coś samemu zorganizować a potem narzekać.
co do koncertów w czwartek i piątek: przez ostatnie lata próbowaliśmy wszystkiego z różnym skutkiem, niestety nie można podpasować wszystkim dlatego trzeba robić to co się robi dalej i z roku na rok stawać się w tym coraz lepszym! :)
A W OGÓLE W TYM ROKU BĘDZIE MIEJSKIE ŚWIĘTO HANZY-bo coś czuję,że jednak są na to małe szanse ......
A co do pogody - to fakt ona czasem lubi zaskakiwać ... :)
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.