Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
„Herosi popkultury” - nowa książka Wojciecha Obremskiego

Wojciech Obremski, którego wielu słubiczan kojarzy z funkcji rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego w Słubicach, od lat rozwija swoje literackie i komiksowe pasje. Właśnie ogłosił, że niebawem wyjdzie jego książka pt. „Herosi popkultury”.

W. Obremski od kilku lat publikował w ogólnopolskiej prasie artykuły poświęcone fenomenom światowej i rodzimej popkultury. Publikacje ukazywały się w krajowych dziennikach, głównie w Polsce the Times oraz innych z grupy wydawniczej Polska Press, m.in. Gazecie Lubuskiej, Gazecie Krakowskiej, Expressie Bydgoskim, Dzienniku Łódzkim, Gazecie Wrocławskiej czy Dzienniku Bałtyckim.

Jak przyznaje sam autor, wielu jego znajomych namawiało go do tego, aby zebrać wszystkie teksty i wydać je w formie książki. - Zauważyłem, że moje teksty przypadły do gustu czytelnikom. Cóż, nie było wyjścia: trzeba było zacząć działać, by ową pisaninę wypchnąć na szersze wody – opowiada W. Obremski.

24 czerwca ogłosił, że książka powstała. Na blisko 500, bogato ilustrowanych stronach znajdzie się ponad 90 tekstów. – Będą to opowieści i zakulisowe ciekawostki związane z najpopularniejszymi produkcjami filmowymi, serialowymi, komiksowymi czy muzycznymi drugiej połowy XX wieku – wyjaśnia W. Obremski.

Co stanowi o wyjątkowości tej książki? - To chyba pierwsze tak obszerne opracowanie, które pochyla się nie tylko nad znanymi pod każdą szerokością geograficzną "Gwiezdnymi wojnami", "Simpsonami" czy "Indianą Jonesem", "Alfem" i "Parkiem Jurajskim". Bo parę stron dalej czytelnik znajdzie także: "Wojnę domową", "Stawkę większą niż życie", "Czterdziestolatka", "Tytusa, Romka i A'Tomka" czy "Samych swoich" i "Krzyżaków". A to tylko ułamek tego, co kryje się wewnątrz – mówi z dumą nasz rozmówca.

Książka ukaże się nakładem Domu Wydawniczego Margrafsen. Jest już cała gotowa, w sprzedaży będzie najprawdopodobniej dostępna w sierpniu. Warto podkreślić, że to już szóste dzieło w dorobku W. Obremskiego (trzy książki napisał wspólnie z Danielem Koziarskim, pisarzem z Trójmiasta).

Jako pierwsi możemy zdradzić, że jeszcze w tym roku ukaże się kolejna książka duetu Koziarski-Obremski, poświęcona... ale o tym wkrótce.

Poniżej prezentujemy kilka wybranych artykułów W. Obremskiego, które znajdą się w nadchodzącej książce (publikacja za zgodą autora).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.