Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Rozmowy o „Późnym życiu” z Ingą Iwasiów

23 maja w Bibliotece Collegium Polonicum odbędzie się spotkanie z Ingą Iwasiów – pisarką, krytyczką literacką, literaturoznawczynią, jurorką konkursów literackich i aktywistką. Zaprezentuje ona swoją powieść „Późne życie” i odpowie na pytania dr Ksymeny Filipowicz-Tokarskiej, moderatorki spotkania, oraz publiczności.

Powieść „Późne życie” została wydana w 2023 roku, znaleźć w niej można odniesienia do ważnych współczesnych wydarzeń. - Ponieważ powieść Ingi Iwasiów odnosi się do czasu pandemii, a kontekstem jest również wojna w Ukrainie, z pewnością rozmowa z autorką zainspiruje nas do wielu ciekawych refleksji na temat aktualnej kondycji człowieka – tak o książce i o spotkaniu z autorką mówi dr K. Filipowicz-Tokarska. Podkreśla, że w różnorodnym wielogłosie bohaterek i bohaterów „Późnego życia” znaleźć można opowieści o przeszłości, teraźniejszości i marzeniach, alternatywnych wersjach istnienia.

Lektura książki, a także spotkanie z autorką pomogą znaleźć odpowiedzi na pytania takie jak: Czy tytułowe późne życie odniesiemy tylko do dojrzałego wieku człowieka? Czy nadmorska osada (miejsce konkretne czy wyobrażone?) może stać się w szczególnej sytuacji inkubatorem kolektywnego działania? Czy książki mają rzeczywiście potencjał ocalający? Czego oznaką są meduzy wyrzucone na brzeg, a czego symbolem plaża, która wiele już dramatów „widziała”? Dr K. Filipowicz – Tokarska zachęca do wspólnego poszukiwania odpowiedzi nie tylko na te, ale i na inne pytania, które nasuną się po lekturze książki.

Instytucje wspierające organizację spotkania: Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, Collegium Polonicum, Biblioteka Collegium Polonicum, Fundacja Karla Dedeciusa EUV

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.