Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
piknik w drzecinie

W miniony weekend w wielu miejscowościach w naszej okolicy odbyły się imprezy na zakończenie lata. Piknik rodzinny zorganizował także Drzecin. 

Integralnym elementem tej imprezy co roku jest turniej drwala. Nie inaczej było i tym razem, choć frekwencja nie dopisała. Do rywalizacji zgłosiło się pięciu panów, ale ostatecznie w szranki stanęło tylko dwóch - Michał Świderski i Cezary Andrzejewski.

Wygrał ten pierwszy i za rzeźbę przedstawiającą ludzkie Dłonie otrzymał piłę, natomiast jego rywal wyrzeźbił drzewko oliwne za co zgarnął drugą nagrodę – kosiarkę.

Turniej drwali to była rozgrzewka przed dalszą częścią pikniku. A w nim mieliśmy m.in. pokazy taneczne w wykonaniu grupy Bohema czy występ grupy karnowałowej z partnerskiego Booßen.

Atrakcji było jednak więcej. - Na gości czekały przejażdżki konne, animacje i konkursy dla małych i dużych, pokazy kulinarne i ceramiczne, fotobudka, dmuchańce, chleb ze starego pieca od Ryszarda Kapicy czy miód z "Pasieki dziadka Ryśka". Zwieńczeniem dnia była zabawa taneczna – wylicza Ilona Nowaczewska, jedna z organizatorek imprezy.

Jak było na pikniku? Zobaczcie na zdjęciach udostępnionych przez organizatorów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.