Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mieszkańcy Słubic i Frankfurtu zasiądą wspólnie przy jednym stole

2 września na promenadzie nadodrzańskiej zostanie ustawiony pierwszy słubicko-frankfurcki stół obywatelski. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik dla mieszkańców.

Stół stanie na terenie promenady we Frankfurcie, na południe od mostu granicznego. – Idea stołu narodziła się podczas 1. Słubicko-Frankfurckiego Pikniku Obywatelskiego, który się odbył we wrześniu ubiegłego roku i została potwierdzona w transgranicznym głosowaniu wiosną 2023 roku – informuje gmina Słubice.

W ramach wydarzenia odbędą się bezpłatne warsztaty, w których może wziąć udział każda chętna osoba. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników należy się wcześniej zarejestrować: e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. +49 335 3871894.

Warsztaty są częścią słubicko-frankfurckiego projektu "Common Ground" (2022-2025), który jest współfinansowany przez Fundację Roberta Boscha.

Słubicko-Frankfurcki Stół Obywatelski powstanie także w naszym mieście. Wydarzenie odbędzie się jesienią na placu Sybiraków. O szczegółach będziemy informować.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.