Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
 Danae Dörken

Władze Słubic i Frankfurtu zaprasza na ostatnią imprezę z tegorocznego cyklu „Klasyka bez granic”. 2 września w parku Anger we Frankfurcie odbędzie się wielki symfoniczny koncert „Błękitna rapsodia”.

- Oprócz tytułowej, znanej na całym świecie kompozycji Gershwina, w programie znajdują się także suity z „Kotów”, „Evity”, „Upiora w operze” i „West Side Story” oraz muzyka filmowa z „Parku Jurajskiego” i "Titanica”- zapowiada Tomasz Pilarski, pomysłodawca festiwalu i szef marketingu miejskiego we Frankfurcie nad Odrą.

Specjalnie na to wydarzenie muzycy Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie i Filharmonii w Zielonej Górze połączyli siły tworząc orkiestrę festiwalową pod dyrekcją Rafała Kłoczki. Wśród wykonawców znajdzie się pianistka Danae Dörken, która należy do międzynarodowej elity artystów nowego pokolenia.

- Na potrzeby koncertu organizatorzy ustawią w parku około 2 tys. krzeseł, ale przy ładnej pogodzie warto też zabrać koce, żeby wygodnie usiąść na trawie i delektować się muzyką – zachęcają organizatorzy.

Koncert odbędzie się 2 września o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Tak było rok temu - KLIKNIJ

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.