Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
MI-JA Aga. To wszystko bierzemy. Piosenki Element of Crime

Dr Agnieszka Zgrzywa z Collegium Polonicum, która na co dzień zajmuje się filologią polską i literaturą, ma też inną pasję – jest nią muzyka. Właśnie wydała płytę z polskimi wersjami przebojów niemieckiej grupy Element of Crime.

Dr A. Zgrzywa zawodowo związana jest z Zakładem Literatury XX Wieku, Teorii Literatury i Sztuki Przekładu w Instytucie Filologii Polskiej UAM w Poznaniu, a w Collegium Polonicum prowadzi zajęcia z translatoryki na kierunku Studia o Polsce. Co roku jest też współautorką tekstu Dyktanda Słubickiego.

Tym razem przetłumaczyła i zaśpiewała piosenki niemieckiej grupy Element of Crime, których autorem tekstów jest Sven Regener. Materiał został nagrany w studio Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, a w jego realizacji wzięli udział Wojciech Zandecki, Jacek Fałdyna, Damian Zybera i Piotr Tamborski. Ten ostatni odpowiada także za mastering całej płyty, która otrzymała tytuł „MI-JA Aga. To wszystko bierzemy. Piosenki Element of Crime”.

- Życie komplikuje się bez naszej zgody i niezupełnie z naszej winy. Najprostsza rzecz, którą możemy zrobić dla poprawy samopoczucia, to opowiedzieć o tym skomplikowaniu. Także tekstem piosenki. Zwłaszcza, gdy doda się do niego ironię i humor, który sprawia, że nawet w najtrudniejszych momentach możemy się roześmiać – mówi wokalistka.

Płytę można nabyć w Collegium Polonicum (należy pytać na portierni) lub w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Cena 50 zł lub 12 euro. Jest też dostępna na Allegro.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Alojzystarszy 2023-07-17 14:54
Gratulacje! To czekamy teraz na koncert promujący płytę. ;-)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.