Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Hospicjum

To będzie wyjątkowe wydarzenie. Zgodnie z wieloletnią tradycją Hospicjum Domowe św. Wincentego a’Paulo organizuje koncert podsumowujący akcję „Pola Nadziei”. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret Hrabi. Dla naszych czytelników mamy aż 10 zaproszeń.

Hospicyjna tradycja

Wiosenne koncerty organizowane przez hospicjum to zawsze wielkie wydarzenie artystyczne połączone z podsumowaniem działalności placówki i podziękowaniem dla wolontariuszy.

W przeszłości na takich koncertach pojawiali się m.in. Monika Kuszyńska (wokalistka Varius Manx). U studni czy zespół Raz Dwa Trzy. W ostatnich latach tę tradycję nieco pokrzyżowały najpierw pożar auli Collegium Polonicum, a następnie pandemia i związane z nią obostrzenia, ale w tym roku ponownie spotkamy się na koncercie hospicyjnym.

Gwiazda wieczoru

- Tym razem na scenie nie pojawi się gwiazda muzyki, ale… kabaretu. I to kabaretu niezwykłego, którego członkowie są również znani z pomagania innym i wrażliwości na społeczne problemy – zapowiada Przemysław Szewieliński, prezes hospicjum.

Mowa o kabarecie Hrabi, niezwykle popularnym i lubianym przez Polaków, szczególnie ze względu na postać Joanny Kołaczkowskiej, jedynej kobiety w składzie tej formacji. Podczas ich występu w Słubicach zobaczymy skecze z programu „Wady i ważki”.

Bilety dla przyjaciół i wolontariuszy

Jak można wziąć udział w koncercie? Biletów nie ma w normalnej dystrybucji. – Na wieczór zapraszamy naszych przyjaciół, partnerów, wolontariuszy, współpracowników. To specjalna forma podziękowania dla tych co pomagają – wyjaśnia Przemysław Szewieliński.

Wspomnienie Jolanty Skręty

Koncert to będzie wisienka na torcie, ale zanim się rozpocznie, zaplanowano krótką uroczystość podsumowującą działalność hospicjum, w tym akcję Pola Nadziei. Nie zabraknie podziękowań dla osób zaangażowanych na rzecz hospicjum.

- Będzie też osoba część poświęcona zmarłej niedawno Jolancie Skręty, która była niezwykle ważną częścią naszej hospicyjnej społeczności – podkreśla P. Szewieliński.

Miejsce i termin

Koncert hospicyjny odbędzie się 26 kwietnia o godz. 19:00 w auli Collegium Polonicum, ale organizatorzy zachęcają zaproszonych gości do wcześniejszego przyjścia, już tak około 18:45.

Pierwsza część podsumowująca, która potrwa około 40 minut, będzie transmitowana w telewizji HTS. W drugiej części wystąpi kabaret Hrabi (to już nie będzie transmitowane).

Jak zdobyć zaproszenie?

Tylko u nas do zdobycia jest 5 podwójnych wejściówek na koncert. Zapraszamy na nasz profil na Facebooku - www.facebook.com/slubice24. Tam odbywa się specjalny konkurs.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.