Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jarmark bożonarodzeniowy w Słubicach

W dniach 17-19 grudnia w Słubicach odbył się jarmark bożonarodzeniowy. Na placu Bohaterów były śpiewy, tańce, dużo dobrego jedzenia i pozytywnej energii. W trakcie imprezy harcerze przekazali mieszkańcom Słubic Betlejemskie Światełko Pokoju, a burmistrz Mariusz Olejniczak złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Jarmark odbył się pod hasłem "Bezgranicznie cicha noc". Atrakcji nie brakowało, ale jego ozdobą były występy artystyczne w ramach Preludium Bożonarodzeniowego, które przygotował Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Na scenie wystąpili głównie lokalni (ale nie tylko) artyści, dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli, grupy wokalne i taneczne. Efektowne pokazy świetlne przygotowała grupa Locomotora.

Oprócz jedzenia ze świątecznych straganów i Food Trucków, które w czasie jarmarku rozgościły się na placu, był także wigilijny poczęstunek ufundowany przez gminę Słubice. A od gospodyń z gminy Krzeszyce przyjechały do Słubic domowe ciastka i pierniczki.

Nie zapomniano o potrzebujących. Na placu pojawili się wolontariusze z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a swoje stanowisko miała także Fundacja Grupy Pomagamy, która zbierała m.in. na pogorzelców ze Smogór. W zamian za datki na karmę dla kotów można było nabyć ręcznie haftowane czapki.

Impreza spodobała się mieszkańcom, którzy przez trzy dni licznie korzystali z dostępnych atrakcji. Świąteczną zabawę obserwowaliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Poniżej nasz materiał.

Włączenie miejskiej choinki

Życzenia i preludium

Dzień 1

Dzień 2

Dzień 3

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2021-12-18 19:00
Cieszę się, że Świętemu Mikołajowi nic się nie stało. U naszych zachodnich sąsiadów by go aresztowali w celu ochrony zaszczepionych na korone przed koroną.
polskiobserwator.de/aktualnosci/swiety-mikolaj-aresztowany-w-niemczech-za-bark-maseczki/

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.