Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
The bridge is over

Takiego projektu nie było jeszcze w Słubicach. Różne nacje, różne języki, różne style, ale u wszystkich jedna miłość do hip-hopu i muzyczna próba odpowiedzi na pytanie czy faktycznie „most się skończył" (The bridge is over)? Zapraszamy na relację. 

Głównym bohaterem koncertu inaugurującego 17. festiwal transVOCALE był doskonale znany słubickiej publiczności raper Abel, który do udziału w przedsięwzięciu zaprosił swoich artystycznych przyjaciół z różnych krajów. Na scenie było słychać język polski, niemiecki, francuski, angielski i ukraiński.

Oprócz słubiczanina na scenie pojawili się: As36k, Jordah, JNR, Musa, Jolez Bo, Gonix, Kedyf i DWhite. Towarzyszyła im festiwalowa orkiestra, w składzie której zagrali: Piotr Tamborski, Jaceł Fałdyna, Bartek Pietsch, Waldemar Franczyk, Grzegorz Piotrowski, a za chórki odpowiedzialna była Weronika Chrostowska. Z głośników poleciały największe hity artystów, oczywiście w nowych aranżacjach, grane z żywymi instrumentami.

Integralną częścią koncertu były klipy wideo przygotowane przez Gizma ze studia BreakWest, które tematycznie nawiązywały do głównego hasła imprezy – „The bridge is over” (z ang. most się skończył). A te – jak tłumaczyli sami organizatorzy - miało pomóc poszukać (nie tylko artystom) odpowiedzi na pytanie, czy pandemia koronawirusa miała wpływ na kulturę i sytuację artystów po obu stronach Odry.

Nie można nie zauważyć, że jednak miała i ma… nadal. Choćby po frekwencji czwartkowego koncertu, która nie do końca dopisała i wiele miejsc pozostało pustych. Całe wydarzenie odbyło się w Kleist Forum we Frankfurcie i publiczności z polskiej strony było niewiele. Jednym z powodów, które mogły na to wpłynąć, były właśnie restrykcje związane z pandemią (wstęp miały tylko osoby w pełni zaszczepione i ozdrowieńcy z odpowiednim zaświadczeniem).

Ci, którzy jednak byli na koncercie, bawili się świetnie (sądząc po reakcjach i prośbach o bis). Jak było? Zobaczcie sami. Poniżej galeria zdjęć. Niebawem dorzucimy także klip z wybranymi fragmentami poszczególnych występów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.