Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kalendarz adwentowy

Choć dopiero co zakończyły się wakacje, już ruszyły przygotowania do Aktywnego Kalendarza Adwentowego – corocznej, wspólnej inicjatywy świątecznej Słubic i Frankfurtu. Do udziału w nim mogą się zgłaszać firmy, instytucje i organizacje z obu stron Odry. 

Kalendarz polega na tym, że uczestniczące w nim podmioty przygotowują różne aktywności dla mieszkańców obu miast. Mogą to być np. wystawy, koncerty, turnieje sportowe, pokazy, itd. Wydarzenia są „ukryte” pod 24 kolejnymi okienkami, których odkrywanie zaczyna się zawsze 1 grudnia.

Wg pomysłodawców kalendarza, ma to pomagać we wzajemnej integracji Słubic i Frankfurtu oraz pozwolić w oryginalny sposób celebrować czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.

Nie inaczej będzie w 2021 roku. Działania w tym zakresie już się rozpoczęły. - Poszukujemy 24 instytucji, które w okresie od 1 do 24 grudnia w kalendarzu otworzą dla mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą tętniące życiem okienko z ciekawym programem – zachęca Urząd Miejski w Słubicach.

Zespół organizacyjny oferuje pomoc zainteresowanym, także w zakresie przygotowania wydarzeń w formatach cyfrowych i online, które mogą być konieczne z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Zgłoszenia można przesyłać w formie online. Na stronie internetowej Frankfurtu jest dostępny specjalny formularz w języku polskim i niemieckim (link poniżej). Termin przesyłania zgłoszeń mija 21 września.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.