Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Za nami kolejny koncert w ramach cyklu „Klasyka w parku”. 31 lipca scenie na pl. Bohaterów zagrali pianista Maciej Smoląg i kwartet smyczkowy Con Amabile z Filharmonii Gorzowskiej. 

W pierwszej części koncertu zabrzmiała muzyka Wolfganga Amadeusa Mozarta, którą zaprezentowali gorzowscy muzycy. W drugiej odsłonie dołączył do nich utalentowany słubiczanin Maciej Smoląg, a słuchacze mieli okazję wysłuchać kompozycji Fryderyka Chopina.

Nie obyło się oczywiście bez bisów, gdyż zadowolona publiczność nie pozwoliła artystom tak szybko zejść ze sceny. Zainteresowanie koncertem było duże. Zajęte zostały wszystkie miejsca na leżakach przygotowane przez organizatorów, a wiele osób siedziało lub stało wokół sceny.

Przypomnijmy, cykl „Klasyka w parku” to część szerszego przedsięwzięcia pod nazwą „Brzmienie lata”. Za jego organizacją stoją Słubicki Miejski Ośrodek Kultury oraz Messe und Veranstaltungs z Frankfurtu. Koncerty odbywają się na terenie miejskich parków w obu nadodrzańskich miastach. Motywem przewodnim jest muzyka klasyczna i kompozycje najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku. Cały program można zobaczyć TUTAJ.

Poniżej zdjęcia z sobotniego koncertu oraz materiał wideo z fragmentami utworów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.