Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
SMOK Słubice

Czy w niedalekiej przyszłości czeka Słubice i Frankfurt jeszcze więcej transgranicznych imprez i projektów dla dzieci? Taki cel postawiły przed sobą instytucje z obu strony Odry: Słubicki Miejski Ośrodek Kultury oraz FRÖBEL.

10 czerwca w siedzibie SMOK-a w Słubicach podpisano porozumienie między tymi podmiotami. – W porozumieniu chodzi o umocnienie edukacji kulturalnej w naszym regionie i szerzenie tej idei wśród dzieci w grupie wiekowej 6-11 lat – tłumaczy Przemysław Karg.

SMOK-owi ma w tym pomóc właśnie FRÖBEL, ogólnoniemiecka instytucja (a de facto przedsiębiorstwo), które zajmuje się szeroko pojętą edukacją dzieci i ma oddziału na terenie całego kraju. Na terenie wschodniej Brandenburgii jej dyrektorem jest Kamil Więcek. Siedziba jednego z biur mieści się m.in. we Frankfurcie nad Odrą.

I to właśnie K. Więcek złożył dzisiaj swój podpis pod treścią dokumentu, wspólnie z szefem SMOK-a. Na co konkretnie pozwoli porozumienie?

- Przede wszystkim na prowadzenie projektów i warsztatów dla dzieci, co umożliwi nie tylko wzmocnienie ich umiejętności artystycznych, ale również poszerzenie kompetencji językowych – podkreśla P. Karg.

Jak tłumaczy P. Karg, porozumieniem mają zostać objęte zarówno dzieci z przedszkoli i świetlic niemieckich jak i z placówek po polskiej stronie.

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.