Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
transVOCALE

Pandemia koronawirusa mocno krzyżuje plany związane z organizacją kulturalnych wydarzeń. Na początku listopada pisaliśmy, że festiwal transVOCALE został odwołany i zamiast niego zaplanowano specjalny koncert w internecie. Ten także się nie odbędzie. Co widzowie otrzymają w zamian?

Informacje, które napływają ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury nie pozostawiają złudzeń. Koncert, w przygotowaniu którego mieli wziąć udział nie tylko artyści skupieni wokół SMOK-a, ale i zaproszeni muzycy z Polski, nie dojdzie niestety do skutku.

- Rozchorowała się lub trafiła na kwarantannę prawie cała ekipa i nie byliśmy w stanie przygotować koncertu zgodnie z planem – przekazał naszej redakcji dyrektor SMOK-a Przemysław Karg.

Czy to oznacza, że 20 listopada widzowie nic nie zobaczą? O godz. 19:00 SMOK planuje uruchomić retransmisję koncertu inaugurującego ubiegłoroczne transVOCALE pt. " A mury runą - Und die Mauern werden fallen". Koncert był wspólnym dziełem artystów z obu stron Odry i spotkał się dużym uznaniem ze strony publiczności. W piątek będzie okazja obejrzeć go ponownie.

- Zapraszamy wszystkich do oglądania i wspominania zeszłorocznej edycji! Wierzymy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wrócić ze zdwojoną siłą – podkreśla P. Karg.

Transmisja koncertu "A mury runą - Und die Mauern werden fallen" odbędzie się 20 listopada o godz. 19:00 na profilu facebookowym SMOK-a – KLIKNIJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.