Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koncert

Po raz pierwszy od czasu lockdownu Brandenburska Orkiestra Państwowa wystąpi w dużym składzie. Na scenie zagra prawie stu muzyków, którzy wykonają jedno z najbardziej poruszających dzieł orkiestrowych: VII Symfonię C-dur op. 60 „Leningradzką” Dymitra Szostakowicza.

Pierwotnie „Leningradzka” miała wybrzmieć w maju, w 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Muzycy chcieli wykonać ją w miejscu, gdzie stoczono najbardziej krwawą bitwę na ziemiach niemieckich - na wzgórzach Seelow. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany, ale po kilku miesiącach pomysł wrócił.

GDZIE I KIEDY

Dzieło Dymitra Szostakowicza w wykonaniu Brandenburskiej Orkiestry Państwowej będzie można usłyszeć 19 września o godz. 19:30. Muzycy wystąpią w Hali Targowej nr 1 we Frankfurcie (Messegelände Messering 3).

Wybierającym się na wydarzenie widzom organizatorzy przypominają o ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa i proszą o zabranie maseczek ochronnych.

BILETY

Bilety w cenie 20 zł dostępne są w kasie Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Dla naszych czytelników mamy dwie podwójne wejściówki na koncert. Jak je zdobyć? Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku - KLIKNIJ.

ZOBACZ WIĘCEJ

Informacje o wszystkich wydarzeniach dwumiasta Słubice – Frankfurt nad Odrą znaleźć można w papierowym kalendarzu wydarzeń „bezGRANIC” oraz na stronie internetowej: bezgranic.eu.

 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.