Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jak grudzień na pograniczu, to czas na Aktywny Kalendarz Adwentowy! Codziennie będą na nas czekać wydarzenia związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Poznajcie szczegółowy program.

Kalendarz Adwentowy
Aktywny Kalendarz Adwentowy wprowadzi nas w świąteczny nastrój

Pierwsze okienko otworzyło się 1 grudnia. Tego dnia frankfurcka spółka ARLE zaprosiła do... bajkowego lasu, który pojawił się przy frankfurckiej magistrali - na rogu Karl-Marx-Str i Słubicer Straße. Goście mieli okazję posłuchać polskich i niemieckich bajek z wielkiej drewnianej księgi, a potem, samodzielnie stworzyć ozdoby świąteczne.

Mikołajkowo i prezentowo

Kolejne okienka będą otwierały się codziennie w różnych miejscach Słubic i Frankfurtu. Będzie świątecznie, mikołajowo, prezentowo, muzycznie, smacznie… Niektóre okienka są „dwuskrzydłowe”, co oznacza, że tego samego dnia odbywają się dwa wydarzenia!  O niektórych z nich już pisaliśmy – np. o 7 grudnia odbędzie się Mikołajkowy Bieg Rodzinny (ZOBACZ).

Bożonarodzeniowe tradycje

Co jeszcze nas czeka? Np. 9 grudnia o godz. 15 w ewangelickiej sali parafialnej przy Friedrich-Ebert-Str. 53 w świąteczny nastrój wprowadzą nas swoim śpiewem dwa chóry: polsko-niemiecki Adoramus i chór gospel „Heavenly Voices“.

Adoramus
Dla mieszkańców Słubic i Frankfurtu zaśpiewa Adoramus

Z kolei 10 grudnia w godz. 14.30-16.30 Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna organizuje niezwykły spacer – śladami polskich i niemieckich tradycji bożonarodzeniowych. Podczas oprowadzania zostanie rozlosowanych 5 podwójnych darmowych wejściówek na balet „Reise zum Mittelpunkt der Erde”, który będzie można zobaczyć w Kleist Forum 14 grudnia.

Sztuka na święta

11 grudnia w swoje progi zaprasza Słubicki Miejski Ośrodek Kultury – w godz. 18-20 będzie można zwiedzić wystawę Festiwalu Nowej Sztuki lAbiRynT, który odbył się w listopadzie. Jak co roku będzie też okazja do wspólnego kolędowania! Zaplanowano je na 19 grudnia w Kościele Mariackim (Oberkirchplatz 1) o godz. 18.

Betlejemskie Światło Pokoju

Natomiast 22 grudnia o godz. 16 w Kościele Pokoju (Schulstraße 4 a) słubiccy harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju. Będzie to już piętnasta edycja tego wydarzenia. Każdy, kto przyniesie swoją świeczkę czy lampion, będzie mógł również zabrać to światełko do domu.

Światło pokoju
Betlejemskie Światełko Pokoju zawita nad Odrę już po raz 15

Aktywny Kalendarz Adwentowy zamknie, jak co roku, wspólnotowa msza bożonarodzeniowa, czyli pasterka. Zostanie odprawiona 24 grudnia o godz. 22 w kościele Ducha Św. w Słubicach.

---

To oczywiście opisy tylko wybranych okienek. Najróżniejszych przedświątecznych wydarzeń jest o wiele więcej. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

ZOBACZ PROGRAM
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.