Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Słubice mają kolejną biegową propozycję! 7 grudnia odbędzie się Mikołajkowy Bieg Rodzinny pod patronatem burmistrza Mariusz Olejniczaka. Na uczestników czeka sporo frajdy, bo organizatorzy przewidzieli wiele nagród, m.in. za najciekawsze przebranie.

mikolajki czapka
Każdy z uczestników otrzyma mikołajkową czapkę

Bieganie bez rywalizacji

Tym razem to nie rywalizacja będzie najważniejsza. – W naszym biegu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i promocję aktywnego trybu życia wśród naszych mieszkańców – wyjaśnia Ryszard Chustecki z Lubusza Słubice. To właśnie klub jest głównym organizatorem imprezy, pomagają mu w tym Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Słubicka Akademia Biegowa.

O co chodzi w samym biegu? Dwuosobowe rodziny będą miały do zaliczenia dystans 2019 metrów na trasie prowadzącej wokół placów Wolności i Bohaterów (tej samej co podczas Narodowych Biegów Niepodległości). Do przebiegnięcia będą trzy pętle liczące niespełna 700 metrów.

Jaki pakiet i nagrody?

Każdy z uczestników dostanie mikołajkową czapeczkę, numer startowy oraz opaskę identyfikacyjną. Nie będzie jednak ścigania i mierzenia czasu, nie będzie też liczyć się zajęte miejsce. Każdy biegnie swoim tempem, odpowiednim do sił i kondycji. Najważniejszy jest sam udział.

Będą za to nagrody! Każda rodzina, która ukończy bieg otrzyma pamiątkową statuetkę. Na wszystkich czeka też losowanie wartościowych upominków. Organizatorzy postanowili wyróżnić najbardziej kreatywnych uczestników, dlatego przygotowali nagrodę specjalną za najciekawsze mikołajkowe przebranie!

Zgłoszenia już ruszyły

Udział w imprezie jest bezpłatny. Zgłoszenia do biegu można przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod numer tel. 95 758 2501. Będzie też możliwość zapisania się bezpośrednio przed biegiem, ale należy pamiętać o limicie 100 rodzin.

W zgłoszeniu należy podać nazwę rodziny/drużyny, imię i nazwisko oraz wiek. Rodzina może liczyć maksymalnie 2 osoby. W przypadku większej ilości chętnych z jednej rodziny, należy dokonać kolejnego zgłoszenia.

Gdzie i kiedy

Mikołajkowy Bieg Rodzinny odbędzie się 7 grudnia o godz. 11:00. Start i meta będą na placu Bohaterów. Biuro zawodów (w pobliskiej hali miejskiej) będzie czynne od godz. 9:00. Tam też zaplanowano wydawanie pakietów startowych.

ZOBACZ REGULAMIN
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.