Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Znamy laureatów finału konkursu plastycznego pt. "Chrzest Polski w moich oczach". Wystawę wyróżnionych prac można oglądać w kościele Ducha Świętego w Słubicach.

chrzest konkurs

Organizatorem tej artystycznej rywalizacji była parafia pw. Ducha Świętego wraz z Bractwem Szkaplerza św. Michała Archanioła. Konkurs był rozgrywany na szczeblu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wernisaż wystawy odbył się 14 kwietnia, w dzień obchodów Narodowego Święta Chrztu Polski, obchodzonego w tym roku po raz pierwszy.

O tym ważnym wydarzeniu w historii naszego kraju przypomnieli uczniowie, którzy przygotowali prace plastyczne. Jak podkreślają pomysłodawcy konkursu, jego uczestnicy włożyli w swoje prace wiele wysiłku, talentu i serca. Spośród nadesłanych prac komisja wybrała te, które jej zdaniem były najciekawsze. Poniżej laureaci.

Kategoria I - klasy od IV do V

1. Julia Kaczmarek, SP nr 2 w Słubicach.
2. Sylwia Piskorska, SP w Kunowicach
2. Tymoteusz Piotrowski, PSP Euregio.
3. Amelia Makarska, PSP Euregio.
Wyróżnienie - Konrad Kopczyński, SP Kunowice.

Kategoria II - klasy od VI do VIII

1. Tomasz Szorec, SP nr 1 Słubice.
2. Julia Niewiadomska, SNOSM w Słubicach.
2. Konrad Łopusiewicz, SP nr 2 Słubice.
3. Julia Boryń, SP Kunowice.
Wyróżnienie - Liwia Dembińska, SNOSM w Słubicach.

Dodatkowo wyróżnione zostały także dwie słubickie szkoły: Prywatna Szkoła Podstawowa Euregio i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki.

Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym ordynariusza diecezji ks. bpa Tadeusza Lityńskiego oraz ministrów - Piotra Glińskiego (kultury i dziedzictwa narodowego) i Mariusza Błaszczaka (obrony narodowej).

Laureaci odbiorą nagrody w trakcie mszy świętej, która odbędzie się 19 maja o godz. 12:00 w kościele Ducha Świętego. Organizatorzy na tę uroczystość oprócz wyróżnionych artystów zapraszają również ich rodziców i bliskich oraz nauczycieli.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Janusz Pawlacz 2019-04-30 11:15
Wielkie brawa dla organizatora i gratulacje dla laureatów.
Szacunek dla księdza HENRYKA i współpracowników za uczczenie Chrztu Polski jako daty niezwykle ważnej w dziejach naszego narodu i rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.