Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
To, jak kino Piast wyglądało kiedyś, pamięta wielu mieszkańców Słubic. Jak wygląda teraz, zobaczyć może każdy. A jak mogłoby wyglądać i jaką funkcję pełnić? O tym mówi wystawa autorstwa Adriana Mermera, którą można obejrzeć w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach.

wystawa kino_piast

Wystawa, której głównym bohaterem jest słubickie kino Piast, znajduje się w holu głównym naszej biblioteki. Przedstawia pomysł adaptacji budynku ponownie na obiekt teatralno-kinowy, spełniający część zadań miejskiego ośrodka kultury.

Autorem pomysłu na rewitalizację i odnowę tego zabytku jest Adrian Mermer, słubiczanin i architekt, który opracował i przedstawił również koncepcję wykorzystania terenów wokół SOSiR w Słubicach, o czym pisaliśmy jakiś czas temu.

A jak jego zdaniem mogłoby wyglądać kino?

- Obiekt, po odzyskaniu go dla miasta, funkcjonowałby jako w pełni profesjonalna sala widowiskowa o pojemności ponad 200 miejsc siedzących, ze stosownym zapleczem w postaci garderób dla występujących i innych pomieszczeń pomocniczych – wyjaśnia autor koncepcji. Miałoby się w nim znaleźć również miejsce na kawiarnię dostępną z ulicy. Nowa zabudowa zostałaby wkomponowana w część zabytkową.

Na wystawie znajdują się również fragmenty reliefu otaczającego kiedyś główne wejście do kina Piast – zdaniem autora pomysłu powinny one zostać wykorzystane do uzupełnienia szkód wykonanych podczas rozbiórki sali kinowej w 2012 roku.

Kto chciałby jeszcze kiedyś pójść na film do odnowionego kina Piast? Co myślicie o tym pomyśle na rewitalizację? Dajcie znać w komentarzach.

Wystawę można oglądać codziennie w godzinach otwarcie biblioteki.

Komentarze   

#1 kreplas 2018-10-17 14:12
Super pomysł. Tylko chyba już nie z obecnym kierownikiem budowy?:).
#2 pantałyk 2018-10-18 23:05
Witam. do kina Piast chodzillllliśmy z męzem od niepamiętnych czasów. ZAddaę pytanie kto na taki projekt da pieniądze? i czy architekt wojewódzki zgodzi się? i i czy w o ogóle Nasze Miasto ma architekta?...bo zdaje się, że nie,,, bo takie chece budowlane co tu uchodzą, to ohoo

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.