Finał "Szlachetnej Paczki" (fot. Łukasz Szczygielski)
Dotychczasowe działania organizatorów zaowocowały utworzeniem w Słubicach 12-osobowej grupy wolontariuszy. Po odpowiednim przeszkoleniu zajęli się oni pracą z rodzinami. Rezultatem ich działań jest włączenie do projektu aż kilkudziesięciu rodzin z terenu powiatu słubickiego.
Do kogo skierowana jest pomoc?
Programem objęte zostały osoby starsze, samotnie wychowujące dzieci, posiadające rodziny wielodzietne, borykające się z chorobą lub niepełnosprawnością oraz dotknięte wypadkiem losowym. Wszyscy spełniają kryteria ramowe projektu „Szlachetna Paczka” i zmagają się z wielkimi trudnościami w swoim życiu. Potrzeba im impulsu do dalszej walki, poczucia, że są dla kogoś ważni, że nie są osamotnieni w swoich działaniach.
Jak działa program?
19 listopada, na stronie www.szlachetnapaczka.pl dostępne będą historie rodzin potrzebujących pomocy. Ich problemy zostały zebrane i zapisane przez wolontariuszy w bezpośrednich rozmowach. Każdy będzie mógł się zapoznać z ich potrzebami na podstawie opisów. Baza ta będzie sukcesywnie uzupełniana przez wolontariuszy, dlatego zachęcamy do regularnego śledzenia strony.
Kto może pomóc?
Potencjalni darczyńcy wybierają rodzinę, której chcieliby pomóc, poprzez wyszukanie jej na stronie internetowej projektu. Otrzymują wówczas dane na temat tej rodziny i jej potrzeb oraz kontakt do opiekującego się nią wolontariusza. Przedstawiciel Szlachetnej Paczki chętnie odpowie na wszystkie pytania darczyńców i wesprze ich w działaniach. Darczyńcami mogą być wszyscy – pojedyncze osoby, rodziny, grupy przyjaciół czy firmy.
- Pamiętajmy o odpowiedzialnych i przemyślanych decyzjach. Dla każdej z potrzebujących rodzin ten program jest wielką nadzieją na otrzymanie pomocy w tym szczególnym czasie świąt Bożego Narodzenia - mówi nam Amelia Szołtun, koordynatorka projektu Szlachetna Paczka w rejonie Słubice.
Finał projektu Szlachetna Paczka będzie miał miejsce 10 i 11 grudnia. O jego przebiegu w Słubicach będziemy informować na bieżąco.