Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Od 30 kwietnia do 4 maja 2009 roku słubiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej prowadzili działania prewencyjno - kontrolne pn : ”Majowy weekend” , mające na celu ograniczenie ilości zdarzeń drogowych i ich ofiar na drogach powiatu słubickiego w ruchu kołowym i pieszym.

Do najbardziej zagrożonych szlaków komunikacyjnych powiatu słubickiego należy zaliczyć drogi krajowe. Na drogach tych na co dzień obserwuje się wysokie natężenie ruchu , dodatkowo narastające w okresie weekendowym.W I kwartale 2009 roku na drogach leżących w granicach powiatu słubickiego odnotowano 9 wypadków drogowych , w których 2 osoby poniosły śmierć a 9 osób doznało obrażeń ciała. Ponadto odnotowano 193 kolizje.

Główną przyczyną powstania zdarzeń było nieprzestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w konsekwencji popełnianie wykroczeń określonych w podstawowej kategorii tj.
  • nadmierna prędkość;
  • nie udzielanie pierwszeństwa przejazdu;
  • nieprawidłowe wyprzedzanie , omijanie.
Główne zadania w czasie długiego weekendu dla funkcjonariuszy skupiły się na eliminowaniu z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących pojazdami. Od czwartku do poniedziałku policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto w tych dniach doszło do 4 kolizji drogowych. W tych dniach policjanci ukarali mandatami karnymi 69 kierowców za różne wykroczenia drogowe, a 24 pouczyli.

[źródło: KPP Słubice]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.