Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zastanawiasz się na remontem i szukasz niebanalnych rozwiązań? Sufity napinane Alteza to nowy rodzaj sufitu podwieszonego. Bez kurzu, szpachlowania i malowania. Na słubickim rynku to nowoczesne rozwiązanie oferuje firma F.H.U. "Sejo", która kompleksowo zajmuje się usługami remontowo-wykończeniowymi.

sufity napinane slubice 004

Sufit napinany to nowy rodzaj sufitu podwieszanego. Jednak w odróżnieniu od niego składa się jedynie z dwóch elementów: profilu mocowanego na ścianach oraz rozpiętej między nimi specjalnej membrany. Takie rozwiązanie sprawia, że sufity napinane otwierają przed nami nowe – niedostępne do tej pory możliwości w zakresie wykończenia i aranżacji wnętrz.

Można je stosować praktycznie we wszystkich typach pomieszczeń – od łazienek, kuchni i pokoi, przez biura i gabinety, po wielkie hale. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia projektanta.

Prostota tego rozwiązania sprawia, że jest ono cenowo porównywalne z tradycyjnym sufitem podwieszanym z płyt gipsowo-kartonowych. Szereg dodatkowych zalet sprawia jednak, że żadne inne rozwiązanie nie może konkurować z sufitami napinanymi. Dlaczego? Powodów jest kilka.

sufity napinane slubice 001

Ekspresowy montaż
W kilka godzin w naszej łazience, kuchni czy pokoju może pojawić się wyjątkowy i niepowtarzalny sufit. Wszystko to bez kurzu, pyłu i hałasu. Robotnicy okupujący tygodniami nasz dom to przeszłość. Montaż sufitu napinanego Alteza trwa dosłownie kilka godzin. Jest to możliwe dzięki temu, że umocowania wymagają jedynie profile utrzymujące sufit. Koniec z wierceniem w całym suficie, przykrywaniem wszystkich mebli i wszechobecnym kurzem.

Idealnie równy
Takiego efektu nie da żaden sufit podwieszany. Elastyczna i wytrzymała specjalna folia rozpięta między profilami nośnymi nie załamuje się i nie zagina. Nie ma też łączeń. Dzięki temu sufit zawsze i w każdych warunkach będzie idealnie równy.

Brak pęknięć i rys
Użyty materiał (specjalna folia PVC) jest elastyczny i prężny. Dzięki temu jego powierzchnia pozostaje taka sama bez względu na warunki, w jakich znajduje się sufit. Dlatego nawet w nowych budynkach, które jeszcze osadzają się, nie musimy się martwić o to, że po roku sufit będzie popękany lub odkształcony i będzie nadawał się do wymiany. Jego konstrukcja sprawia, że powstanie pęknięć i rys jest po prostu niemożliwe. Dlatego sufity napinane Alteza doskonale sprawdzają się też w budynkach narażonych na działanie szkód górniczych czy położonych w pobliżu ulic lub torów kolejowych.

sufity napinane slubice 002

Zawsze czysty
Możemy zapomnieć o malowaniu sufitu. Folia ma właściwości antystatyczne, dlatego nie przyciąga kurzu. A jeśli jednak sufit ubrudzi się, wystarczy trochę ciepłej wody i detergent. Sufity napinane Alteza myje się równie prosto jak podłogi czy ściany – bez specjalnego sprzętu ani dedykowanych środków myjących.

Odporny na wilgoć
Wielu sufitów podwieszanych nie można montować w łazience, ponieważ zatrzymują one wilgoć. Sufity napinane Alteza skraplają parę wodną na swojej powierzchni nie zatrzymując jej. Dlatego po kąpieli wystarczy wywietrzyć łazienkę, a przestrzeń powyżej sufitu nadal pozostaje sucha.

Dowolna faktura i kolor
Kupując sufit napinany Alteza możemy zamówić dowolną fakturę folii, która stworzy nowy strop. Nie musimy poprzestawać na gładkiej białej folii. Do wyboru mamy powierzchnie o dowolnym kolorze (jednolity lub nadrukowana fotografia np. niebo z chmurami a nawet własne zdjęcie) oraz fakturze (gradient, matowy, lustrzany). Sufit nie musi być jednolity. Można podzielić go na kilka części, z których każda będzie wykonana z innej folii. To pozwoli na nadanie naszemu wnętrzu jeszcze bardziej indywidualnego charakteru.

sufity napinane slubice 005

Dowolny kształt
Tradycyjne sufity podwieszane z reguły były płaskie i nieciekawe. Jeżeli chcemy w naszym wnętrzu stworzyć sufit o kształcie innym niż płaski – nie ma najmniejszego problemu. Sufity napinane Alteza doskonale się do tego nadają. Zasada ich budowy sprawia, że możemy zaprojektować i zabudować sufit o całkowicie dowolnym kształcie.

Dowolne oświetlenie
W suficie napinanym Alteza można zastosować  praktycznie wszystkie typy oświetlenia – od żyrandoli, przez lampy stropowe i led-y po wiązki światłowodów, które dadzą efekt gwieździstego nieba o różnych kolorach. Źródła światła możemy zaprojektować w dowolnym miejscu.

Nowy typ oświetlenia
Jeżeli nie możemy lub nie chcemy w pomieszczeniu instalować żadnej lampy – za źródło światła może służyć sam sufit napinany Alteza. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu odpowiedniej folii transparentnej. Źródła świateł umieszczane są ponad nią i w ten sposób sufit świeci całą powierzchnią. Takie rozwiązanie doskonale nadaje się też do wykorzystania źródeł światła naturalnego (świetliki, lufciki) znajdujących się ponad sufitem.

 Nieprzemakalny
Prawie każdy miał przynajmniej raz w życiu do czynienia z niesfornym sąsiadem, któremu wypadł wąż od pralki lub pękła rura wodociągowa. Po takiej „przygodzie” nasza łazienka, kuchnia lub pokój nadawały się zazwyczaj do generalnego remontu. Również intensywny deszcz może dokonać wielkich zniszczeń. W takich wypadkach sufit podwieszany najczęściej nadaje się do wymiany. Tego problemu nie ma w przypadku sufitu napinanego Alteza. Folia nie tylko nie ulega zniszczeniu, ale też chroni pomieszczenie przed zalaniem, zatrzymując wodę. Ponieważ sufit jest nieprzemakalny, woda nie zniszczy naszego pokoju, łazienki czy kuchni.

sufity napinane slubice 006

Wytrzymały
Użyta przez nas membrana jest na tyle wytrzymała, że wytrzyma ciężar kilkuset litrów wody. Dzięki temu nawet w przypadku poważnego zalania – sufit nie zostanie uszkodzony. Wystarczy zlać wodę i sufit jest znów jak nowy.

Nie obciąża stropu lub dachu
Sposób montażu sprawia, że sufit napinany Alteza nie będzie obciążeniem dla stropu lub dachu. Jego minimalny ciężar nie będzie też nadwyrężał ścian, na których zamontowane są profile nośne. Dlatego sufity napinane Alteza idealnie nadają się do montażu w zabytkowych oraz starych i zniszczonych wnętrzach.

Niepalny
Niepalność folii PVC jest potwierdzona odpowiednimi Raportami w Zakresie Reakcji na Ogień. Dzięki temu sufit napinany Alteza podnosi poziom bezpieczeństwa w naszym domu, biurze czy innym pomieszczeniu.

Nie blaknie i nie płowieje
Oznacza to, że nie tylko nie trzeba będzie go malować, ale też że zawsze będzie wyglądał jak nowy. Jedynym powodem do jego wymiany może być fakt, że po prostu nam się znudzi kolor, faktura lub kształt.

Odporny na chlor
Sufity napinane Alteza doskonale sprawdzają się na pływalniach, basenach oraz w pomieszczeniach gdzie znajduje się dużo chlorowanej wody. Folia PVC nie absorbuje ani wody ani żadnej innej substancji. Oznacza to, że nie musimy się obawiać ani żółtych plam ani zacieków, które bardzo szybko pojawiają się w przypadku tradycyjnych sufitów podwieszanych

sufity napinane slubice 003

Jak zamówić taki sufit?
Skontaktuj się z autoryzowanym wykonawcą. Na terenie Słubic i okolic montażem sufitów podwieszanych Alteza zajmuje się firma FHU Sejo Sławomir Oleksyn, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie prac remontowo-wykończeniowych.

Usługi remontowo-wykończeniowe

[reklama]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.