Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
We wtorek 10 marca słubiccy policjanci przeprowadzili eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. "Bezpieczna Zerówka". Konkurs odbył się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Słubicach.

Głównym celem turnieju była edukacja dzieci z grup zerówkowychw zakresie bezpiecznych zachowań, ukierunkowanie działań dzieci na pomoc rówieśnikom  w sytuacjach kryzysowych oraz propagowanie pozytywnego wizerunku policjanta wśród dzieci.

W eliminacjach wzięło udział 54 dzieci w 18 zespołach z grup zerówkowych z terenu Powiatu Słubickiego. Dzieci w czasie turnieju rozwiązywały szyfrogramy, układały puzzle i rozwiązywały krzyżówki. W dogrywce odpowiadały na pytania i bawiły się przedstawiając scenki symulacyjne.

Słubice: Turniej Bezpieczna Zerówka roztrzygnięty
Zwycięzkie przedszkolaki. Foto: KPP Słubice

Po bardzo wyrównanej rywalizacji pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych zajęła drużyna reprezentująca Przedszkole Samorządowe w Rzepinie „ Jarzębinka” w składzie : Iga Wolańczyk, Witold Kubiak i Sebastian Bober. Zespół ten uzyskał 40 punktów w ogólnej klasyfikacji turnieju i będzie reprezentował powiat słubicki w finale wojewódzkim, który odbędzie się w 27 marca w Gorzowie Wlkp.

Zespołem, który zajął drugie miejsce w turnieju była drużyna ze Szkoły Podstawowej w Górzycy w składzie: Maria Przemyska, Julia Stolarska, Piotr Iwesiuta Zespół ten uzyskał 38 punktów. Trzecie miejsce przypadło drużynie z Przedszkola Samorządowego w Słubicach „ Krasnal Hałabała” w składzie: Kamil Morgiewicz, Julia Grzelak, Marcin Palus. Zespół ten uzyskał 35 punktów.

Pierwsze trzy zespoły zostały wyróżnione nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Komendanta Powiatowego Policji w Słubicach, Starostwo Powiatowe  w Słubicach, Urząd Miejski w Słubicach, OPS w Słubicach oraz prywatnych sponsorów.

Rozegrane konkurencje oceniała komisja w składzie: przewodniczący komisji – podkom. Piotr Fabijański, asp.szt. Wiesław Świerkowski, Ewelina Ryszczuk ZAO Słubice, mł. kap. Michał Borowy, Komendant Straży Miejskiej Wiesław Zackiewicz oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju lLokalnego, Promocji i Spraw Społecznych  Starostwa Powiatowego w Słubicach Pan Łukasz Kaczmarek.

Wszystkim Dzieciom uczestniczącym w eliminacjach rozdano okolicznościowe dyplomy i nagrody. W trakcie trwania eliminacji dla wszystkich uczestników był zapewniony słodki poczęstunek i napoje.

[info: KPP Słubice]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.