18 października w Collegium Polonicum odbędzie się naukowa konferencja pt. "Wydawanie własnych obywateli - problemy w praktyce polsko-niemieckiej współpracy w sprawach karnych". W konferencji udział wezmą przedstawiciele organów włączonych w międzynarodową współpracę w sprawach karnych.
Celem spotkania jest poszukiwanie rozwiązań dla problemów zidentyfikowanych podczas ubiegłorocznej konferencji, która poświęcona była funkcjonowaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania i procedurze wydawania osób między Polską a Niemcami. Uczestnicy będą także rozmawiać o polsko-niemieckiej współpracy w sprawach karnych.
- Do udziału w konferencjach zaproszeni zostali wybrani przedstawiciele organów włączonych w międzynarodową współpracę w sprawach karnym w Polsce i w Niemczech. Aby zagwarantować różnorodność spojrzeń i wymienianych doświadczeń wśród zaproszonych osób znajdą się: polscy i niemieccy sędziowie, prokuratorzy, adwokaci oraz inni odpowiedzialni za pomoc prawną w sprawach karnych urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości - poinformowała Ewa Bielewicz-Polakowska z Collegium Polonicum.
Konferencja odbędzie się 18 października (czwartek), w sali nr 13 w Collegium Polonicum. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 9.30.
Organizatorami konferencji są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Collegium Polonicum w Słubicach. Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji.