Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W dniu 15 sierpnia w Rokitnie miało miejsce X Lubuskie Święto Plonów połączone z Dożynkami Diecezjalnymi. Jednym z punktów programu był konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, który podzielono na dwie kategorie: wieniec tradycyjny oraz współczesny. Delegacje z powiatu słubickiego uplasowały się na wysokich miejscach. W pierwszej kategorii trzecie miejsce zajął wieniec wykonany przez Sołectwo Świecko w gminie Słubice.

Słubice - III miejsce w Lubuskim Święcie Plonów - Rokitno 2008

Reprezentacje pozostałych gmin z naszego powiatu również otrzymały nagrody. Wyróżniony został wieniec wypleciony przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Grzmiącej w gminie Cybinka. W  kategorii wieniec współczesny drugie miejsce zajął wieniec przygotowany przez Radę Sołecką z Czarnowa w gminie Górzyca. Okazale prezentowało się również stoisko powiatu słubickiego, na którym zaprezentowało się m.in. Koło Regionalistów z Kowalowa.

Ponadto w ramach programu odbyły się m.in. prezentacje grup śpiewaczych oraz rozstrzygnięto konkurs KRUS „Bezpieczne gospodarstwo rolne”. Podczas święta Biskup Diecezjalny Zielonogórsko-Gorzowski odprawił mszę św. w intencji rolników i ich rodzin oraz poświęcił chleb i wieńce dożynkowe. Delegacje poszczególnych powiatów uczestniczyły też w barwnym korowodzie dożynkowym.

[źródło i foto: Powiat Słubicki]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ziom 2008-08-22 13:09
brawo! a czy pan starosta nie ugotował bigosu na pożegnanie?
#2 ziom 2008-08-22 13:09
brawo! a czy pan starosta nie ugotował bigosu na pożegnanie?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.