Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Przedwczoraj wieczorem funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informacje, że w stronę granicy polsko-niemieckiej jedzie osobowe BMW 5 pochodzące z kradzieży. Auto po krótkim pościgu zostało zatrzymane. Kierowca - obywatel Niemiec - był pijany. Miał prawie 1 promil alkoholu.

bmw-kradziez

Do zdarzenia doszło w pobliżu byłego przejścia granicznego w Świecku. Kierujący kradzionym samochodem marki BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W pościg za kradzionym autem ruszyły dwa pojazdy Straży Granicznej. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca próbując wyprzedzić samochód ciężarowy doprowadził do kolizji drogowej. Mimo kolizji mężczyzna próbował uciekać na pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Feralnym kierowcą kradzionego BMW okazał się 57-letni mieszkaniec Niemiec. Samochód który prowadził, figurował w bazie danych jako pojazd kradziony na terenie Niemiec. Wartość samochodu oszacowano na około 80 tysięcy złotych.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Zatrzymany kierowca, znany już wcześniej niemieckiej policji, pozostał do dyzpozycji SG w Świecku.

[foto: NoOSG]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.