Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jedną ze zmian jest likwidacja przejścia dla pieszych na moście

- To będzie jeden z naszych pomysłów na zmniejszenie korków w Słubicach – mówił naszej redakcji na początku lipca zastępca burmistrza Tomasz Stefański. Dzisiaj Urząd Miejski w Słubicach potwierdził zmianę – ul. Nadodrzańska będzie jednokierunkowa. Na razie przez trzy miesiące.

Na czym dokładnie będą polegać zmiany w organizacji ruchu? Poniżej informacje podane przez słubicki urząd.

  • Ul. Nadodrzańska, na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do ronda Solidarności przy moście granicznym, będzie ulicą jednokierunkową. Oznacza to, że jadąc od przychodni przy ul. Mickiewicza nie wjedziemy już w ulicę prowadzącą do mostu granicznego. Wjazd na ten odcinek ul. Nadodrzańskiej będzie możliwy jedynie od strony ronda Solidarności.
  • Podobnie będzie z dojazdem na granicę od ul. Dąbrówki. Za skrzyżowaniem Dąbrówki z Mickiewicza, nie będzie możliwy skręt w prawo w stronę Collegium Polonicum i mostu.
  • Ponadto zlikwidowane zostało przejście dla pieszych przy wjeździe na granicę. Ruch pieszy będzie się odbywał wokół ronda.
  • Cały ruch tranzytowy będzie odbywać się tzw. dwupasmówką, czyli ulicą Kościuszki i al. Młodzieży Polskiej.
  • Przy sklepie Intermarche nie będzie można zawrócić w kierunku granicy jadąc drogą krajową do Zielonej Góry, możliwy będzie jednak zjazd na parking przy sklepie.
  • Przy Intermarche zostaną też wydzielone pasy ruchu, bez możliwości ich zmiany: lewy będzie prowadził do granicy, a prawy w kierunku centrum i dalej Kostrzyna.

Kolejnym krokiem ku usprawnieniu płynności ruchu ma być wydłużenie czasu trwania zielonego światła na pierwszym skrzyżowaniu we Frankfurcie, obok restauracji McDonald's. O tym władze Słubic będą jeszcze rozmawiać ze stroną niemiecką.

Jak podał słubicki urząd w swoim komunikacie, powyższe zmiany będą obowiązywać "przez trzy miesiące od połowy lipca".

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Bogdano 2024-07-10 20:43
Po przeczytaniu tego artykułu pomyślałem sobie - co za "geniusz" to wymyślił? Z treści propozycji UMiG w Słubicach wynika, że dojazd do mostu granicznego będzie tylko możliwy od sygnalizacji świetlnej znajdującej się u styku ulic Tadeusza Kościuszki i alei Młodzieży Polskiej. Oznacza to, że będą dłuższe, wielokilometrowe kolejki samochodów od strony Kostrzyna nad Odrą i Zielonej Góry oraz Rzepina. Prawdopodobnie dalsze ulice, jak Plac Przyjaźni, Wojska Polskiego, J.Piłsudskiego, plac Bohaterów, będą również nieprzejezdne dla mieszkańców Słubic, ponieważ ulice te będą zablokowane przez samochody stojące w korku i jadące do mostu granicznego. W pomyśle tym napisano, że ulica Nadodrzańska będzie ulicą jednokierunkową i wjazd w kierunku mostu granicznego nie będzie możliwy od ul. Mickiewicza. Czy będzie to dotyczyło również karetek pogotowia ratunkowego jadących od strony szpitala do wypadku drogowego? Czy ktoś pytał się osób pracujących w Niemczech, czy dojadą na czas do pracy? Czy ktoś pytał się studentów, jak dojadą na czas na uczelnię we Frankfurcie nad Odrą (autobus komunikacji miejskiej Słubice - Frankfurt)? W pomyśle tym napisano, że ruch pieszy będzie się odbywał wokół ronda. Nasuwa się tu pytanie, w jaki sposób odbywa się obecnie ruch pieszych w tym miejscu?
Następne pytanie - czy z parkingu przy Intermarche będzie można wjechać na pas jezdni prowadzący w kierunku granicy? Na koniec tego pomysłu napisano, że będzie wydłużenie czasu trwania zielonego światła na pierwszym skrzyżowaniu we Frankfurcie. To o ile sekund będzie wydłużony zielony sygnał, o 5, 10 czy 15 sekund?
W artykule tym nie napisano - od kiedy obowiązują lub będą obowiązywać te zmiany?
#2 mikado 174 2024-07-10 21:20
:-) :-) :-) to może zapytajmy jeszcze licealistów, a może jeszcze gimnazjalistów? co sądzą o zaistniałych zmianach. jak dla mnie ktoś w urzędzie usiadł i pomyślał. zmiany są wyraźne i ciekawe. mam nadzieję, że nie zabraknie oznakowania o zmianie organizacji ruchu. od strony kunowic od drzecina i od zielonej góry. no i trzeba zaangażować służby aby pilnowały i dyscyplinowały kierowców.
#3 Redakcja Słubice24.pl 2024-07-11 01:01
@Bogdano Przepraszamy, chochlik zjadł nam ostatni akapit, w którym były podane ramy czasowe wprowadzanych zmian. Już został dodany.
#4 Lechita 2024-07-11 03:30
Jednokierunkowość nie powinna obowiązywać autobusów miejskich i taksówek tam stojących.
#5 SMJJ 2024-07-12 13:13
Czytam ten artykuł i nie wierze , ze cos takiego w ogóle powstało w jakichs głowach. Ogólnie rzecz biorac próbuje sie tu leczyc gruźlicę cholerą - problemy z blokowaniem ulic próbuje sie rozwiązać dodatkowymi utrudnieniami i zakazami. Czy naprawde słubickie władze są tak oderwane od rzeczywistości , że brną w te głupstwa i próbuja jeszcze ich bronić ? Nawet nie chce mi sie krytykować poszczególnych "rozwiązań" bo to trzeba być człowiekiem kompletnie bez wyobraźni żeby nie widzieć do czego to doprowadzi. Myslałem, że poprzednie - "socjalistyczne" władze jak żadne inne nadaja się do wymiany - myliłem się, przykro mi jedynie że w ostatnich wyborach dałem sie tak szpetnie nabrac.
#6 X-men 2024-07-12 17:13
Po zmianie organizacji rych zapraszam panią burmistrz do przejazdu ze mną do Frankfurtu od strony Drzecina -następnie przez całe miasto aż do Cybinki gdzie ustawimy się w kolejkę na most .Co to jest za świetny POMYSŁ GRATULUJĘ!!!
Pomysł yodem z filmów Barei.
#7 Valhalla 2024-07-14 09:54
od Intermarche będą pasy rozdzielone, do granicy i kierunek Kostrzyn nad Odrą, a co od drugiej strony??? Czy taki podział też będzie jadąc od "centrum" Słubic w kierunku ZG?
Warto też pomyśleć o prawidłowym oznaczeniu, nie tylko znaki + zmiana organizacji ruchu, ale również ustawienie tabliczek z napisem "dojazd do granicy".
Obecność Policji i Straży Miejskiej w newralgicznych punktach podczas korków zawsze była wymagana, teraz powinna być obowiązkowa!!
#8 rachb 2024-07-14 19:52
Jedyne rozwiązanie to zamknięcie przejścia dla ruchu kołowego w Słubicach i skierowanie wszystkich samochodów na przejście w Świecku, ale nie przez Słubice, tylko kierowanie na autostradę do Rzepina i na granicę. Niech sobie stoją w korku do samego Poznania. W Słubicach zostawić tylko możliwość przejazdu TAXI i publicznego transportu.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.