Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dziś rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie planów przebudowy placu Bohaterów i modernizacji pomnika. Plac Bohaterów odgrywa w świadomości i życiu mieszkańców niebagatelną rolę. By decyzja o kształcie modernizacji była podjęta wspólnie z mieszkańcami, Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych. Pl. Bohaterów to obszar wypoczynku i rekreacji mieszkańców, a także wydarzeń o charakterze kulturalnym i patriotycznym.

Rozpoczęte dwa lata temu prace modernizacyjne przewidywały dwa etapy zmian wizerunku placu, tak by nie stracił on swych dotychczasowych walorów, jednak by zmienił się jego wygląd na bardziej atrakcyjny i użyteczny. Plany przebudowy obejmują renowację płyty placu, budowę miejsc parkingowych i placów zabaw, miejsc dla osób starszych oraz wykonanie oświetlenia i monitoringu.

Konsultacje dot. przebudowy pl. Bohaterów


By optymalnie wykorzystać przestrzeń, planowane jest także przeniesienie historycznego pomnika w inne, równie godne miejsce w obrębie placu. Aktualne jego położenie w środkowej części placu powoduje, że narażony jest on na niszczenie i dewastację. Z tego względu przewidziane jest zlokalizowanie pomnika w bardziej ustronnym miejscu placu i otoczenie go piękną zielenią oraz godnym miejsca dojściem dla składania hołdu.
Decentralizacja położenia pomnika pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni placu Bohaterów, również podczas mających miejsce tu masowych imprez cyklicznych oraz sprawi, że obiekt ten zlokalizowany będzie w miejscu bardziej bezpiecznym, estetycznym i odpowiednio zagospodarowanym.
Aby każdy mieszkaniec mógł się wypowiedzieć w konsultacjach, powstała specjalna wizualizacja proponowanych zmian.
Konsultacje będą przeprowadzane do 31 lipca br.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 per pan 2008-07-14 03:21
\"o majn got\" grafika to w urzedzie nie mają :D
Znow wrocimy do tematu muszli :-) ale moze byc ciekawie! :-)
#2 per pan 2008-07-14 03:21
"o majn got" grafika to w urzedzie nie mają :D
Znow wrocimy do tematu muszli :-) ale moze byc ciekawie! :-)
#3 architekt 2008-07-14 03:26
tej beznadziejnej muszli nikt nie chcial, tylko poprzedni wiceburmistrz ją przepchał (nikt nie wie dlaczego, nikomu sie nie podobala w urzedzie, architekt byl przeciw), na dodatek koleś co ją robil, nie chcial sie potem zgodzic, na przebudowe, ani przemalowanie!! to skandal, miasto zaplacilo, jest wlascicielem, a on nie pozwala na nic! rozwalić tą bude w drobny mak, a temu kolesiowi co ją zaprojektowal to dać wilczy bilet za takie partactwo, zrobic foto i rozeslac po gminach, aby wiedzialy kogo nie brac do projektowania, nie znam ani jednej osoby ze slubic komu by sie to podobalo, a i fachowcy ze sceny muzycznej mowią ze ta \"scena\" jest wbrew wszekim standardom i nie da sie robic na tym koncertow profesjonalnych
#4 architekt 2008-07-14 03:26
tej beznadziejnej muszli nikt nie chcial, tylko poprzedni wiceburmistrz ją przepchał (nikt nie wie dlaczego, nikomu sie nie podobala w urzedzie, architekt byl przeciw), na dodatek koleś co ją robil, nie chcial sie potem zgodzic, na przebudowe, ani przemalowanie!! to skandal, miasto zaplacilo, jest wlascicielem, a on nie pozwala na nic! rozwalić tą bude w drobny mak, a temu kolesiowi co ją zaprojektowal to dać wilczy bilet za takie partactwo, zrobic foto i rozeslac po gminach, aby wiedzialy kogo nie brac do projektowania, nie znam ani jednej osoby ze slubic komu by sie to podobalo, a i fachowcy ze sceny muzycznej mowią ze ta "scena" jest wbrew wszekim standardom i nie da sie robic na tym koncertow profesjonalnych
#5 Kpina 2008-07-14 10:09
Jak można mówić o monitoringu w mieście?? tak jak przy placu Wolności??? Kamery dwie ustawione na pomnik?
To dlaczego na placu Bohaterów nie można ustawić dwóch kamer w stronę pomnika i udawać jakie to nasze miasto bezpieczne !!!
#6 Kpina 2008-07-14 10:09
Jak można mówić o monitoringu w mieście?? tak jak przy placu Wolności??? Kamery dwie ustawione na pomnik?
To dlaczego na placu Bohaterów nie można ustawić dwóch kamer w stronę pomnika i udawać jakie to nasze miasto bezpieczne !!!
#7 M 2008-07-14 12:46
Muszla jest beznadziejna, ale mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł kolejnej KOSTKI BRUKOWEJ!!! Kobiety tylko niszczą sobie na niej obcasy, ja sama mam zniszczone buty przez kostkę założoną w parku przy pl. Przyjaźni.
#8 M 2008-07-14 12:46
Muszla jest beznadziejna, ale mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł kolejnej KOSTKI BRUKOWEJ!!! Kobiety tylko niszczą sobie na niej obcasy, ja sama mam zniszczone buty przez kostkę założoną w parku przy pl. Przyjaźni.
#9 OLO 2008-07-14 16:11
Dokładnie. Muszla jest beznadziejna. Projekt do bani. Do niczego ona nie pasuje.Akustyka zerowa :sad:
#10 OLO 2008-07-14 16:11
Dokładnie. Muszla jest beznadziejna. Projekt do bani. Do niczego ona nie pasuje.Akustyka zerowa :sad:
#11 laydy M 2008-07-14 16:17
ludzie idźcie wyrazić swoja opinie!! o muszli xD też można (trzeba) napisać w tej ankiecie, jeżeli macie zdanie na ten temat to je okażcie
#12 laydy M 2008-07-14 16:17
ludzie idźcie wyrazić swoja opinie!! o muszli xD też można (trzeba) napisać w tej ankiecie, jeżeli macie zdanie na ten temat to je okażcie
#13 kaska 2008-07-14 20:56
ciekawe gdzie teraz będą parkowac petenci naszego starostwa kiedy przebudują plac.tam juz kompletnie nie ma gdzie ustawic auta.
#14 kaska 2008-07-14 20:56
ciekawe gdzie teraz będą parkowac petenci naszego starostwa kiedy przebudują plac.tam juz kompletnie nie ma gdzie ustawic auta.
#15 laz 2008-07-15 22:53
tak tak : można sobie \"ankietować\" i wypowiadać się jak chcecie, a burmistrz i tak zrobi swoje z równymi jemu włodarzami :-)

kolejne mydlenie oczu hehehe
#16 laz 2008-07-15 22:53
tak tak : można sobie "ankietować" i wypowiadać się jak chcecie, a burmistrz i tak zrobi swoje z równymi jemu włodarzami :-)

kolejne mydlenie oczu hehehe
#17 Przemek 2008-07-15 23:17
Co do muszli którą tam wybudowano tej szkarady nie powinno by tam, wracając do przebudowy placu nie powinno się tego robić, jest od zawsze w tym miejscu i powinno tak zostać.
#18 Przemek 2008-07-15 23:17
Co do muszli którą tam wybudowano tej szkarady nie powinno by tam, wracając do przebudowy placu nie powinno się tego robić, jest od zawsze w tym miejscu i powinno tak zostać.
#19 laydy M 2008-07-16 19:49
wiec idźcie i zakreślcie to \"NIE\"
#20 laydy M 2008-07-16 19:49
wiec idźcie i zakreślcie to "NIE"
#21 woj 2008-07-16 21:36
zrobić korty tenisowe i po sprawie
#22 woj 2008-07-16 21:36
zrobić korty tenisowe i po sprawie
#23 czarna 2008-07-21 12:41
Muszla koncertowa- totalna BEZNADZIEJA !!!!Ohydztwo!!!
#24 czarna 2008-07-21 12:41
Muszla koncertowa- totalna BEZNADZIEJA !!!!Ohydztwo!!!
#25 czarna 2008-07-21 19:33
czy my się w końcu doczekamy w Słubicach KINA ???
#26 czarna 2008-07-21 19:33
czy my się w końcu doczekamy w Słubicach KINA ???
#27 JanŻuk 2008-07-22 10:44
Pomnik powinien pozostać taki jak jest.Jest to pamięć za tych co polegli.Jest on też punktem orientacyjnym-jadąc w samochodzie widać go i wiemy gdzie jesteśmy.Przesuniecie go i zmniejszenie będzie powodowało, że będzie niewidoczny, a nasi nieposkromieni mieszkańcy będą go oszpecać. W Krakowie nikomu na myśl nie przyszło, żeby zmniejszyć i przesunąć pomnik Grunwaldu czy Mickiewicza. Idźcie do Frankfurtu pomnik stoi i nikt go nie niszczy.. Nasz stosunek do Narodu Rosyjskiego jest taki jak jest. Zobaczcie na cmentarzach w Cybince. Jest mi za to wstyd.
#28 JanŻuk 2008-07-22 10:44
Pomnik powinien pozostać taki jak jest.Jest to pamięć za tych co polegli.Jest on też punktem orientacyjnym-jadąc w samochodzie widać go i wiemy gdzie jesteśmy.Przesuniecie go i zmniejszenie będzie powodowało, że będzie niewidoczny, a nasi nieposkromieni mieszkańcy będą go oszpecać. W Krakowie nikomu na myśl nie przyszło, żeby zmniejszyć i przesunąć pomnik Grunwaldu czy Mickiewicza. Idźcie do Frankfurtu pomnik stoi i nikt go nie niszczy.. Nasz stosunek do Narodu Rosyjskiego jest taki jak jest. Zobaczcie na cmentarzach w Cybince. Jest mi za to wstyd.
#29 laydyM 2008-07-23 12:53
Zgadzam się że pomnik nie powinien zostać ruszany, dla mnie (i zapewne nie tylko) muszla powinna być zlikwidowana a plac mogą odnawiać byle nie kładli tej koszmarnej kostki brukowej jaka jest np, na jedności robotniczej. Powinni wziąć pod uwagę choć raz uwagi mieszkańców bo to już staję się przesadą jak reklamy w telewizji
#30 laydyM 2008-07-23 12:53
Zgadzam się że pomnik nie powinien zostać ruszany, dla mnie (i zapewne nie tylko) muszla powinna być zlikwidowana a plac mogą odnawiać byle nie kładli tej koszmarnej kostki brukowej jaka jest np, na jedności robotniczej. Powinni wziąć pod uwagę choć raz uwagi mieszkańców bo to już staję się przesadą jak reklamy w telewizji

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.