Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wycieczka rowerowa z przewodnikiem na trasie Frankfurt-Urad

Kto ma ochotę na wycieczkę rowerową z przewodnikiem? 1 czerwca odbędzie się przejażdżka po polsko-niemieckim pograniczu, w tym przeprawa promem przez Odrę w Uradzie.

Trasa wycieczki poprowadzi od ratusza we Frankfurcie nad Odrą, przez most do Słubic, następnie wzdłuż Odry przez rezerwat przyrody Łęgi do Uradu. Tam będzie można wspiąć się na platformę widokową, a następnie planowany jest przepływ promem do Aurith i dalsza jazda wzdłuż niemieckiego brzegu Odry w kierunku Frankfurtu nad Odrą. Cała trasa liczy około 40 km.

Cykliści, którzy będą chcieli nieco skrócić wycieczkę, będą mogli w Brieskow Finkenheerd (około 13 km od Uradu) wsiąść do pociągu i wrócić do Frankfurtu.

Koszt udziału w wycieczce wynosi 8 euro (w cenie jest przeprawa promem). Przewodnikiem będzie Stefan Lehmann. Zbiórka o godz. 10:00 przed frankfurckim ratuszem.

Uwaga! Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie emailem pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Bogdano 2024-05-29 19:44
Szanowna Redakcjo. Wspaniałe zaproszenie na wycieczkę rowerową. Tylko zapomnieliście napisać, o której godzinie rozpoczyna się ta wycieczka.
#2 Redakcja Słubice24.pl 2024-05-30 15:38
Racja, uciekło. Zbiórka o godz. 10:00 przed frankfurckim ratuszem. Dopisane.

PS. Jest też podany kontakt do organizatora, zawsze można dopytać o szczegóły.
#3 Bogdano 2024-06-01 19:07
Wycieczka rowerowa odbyła się w zaplanowanym terminie, lecz w odwrotnym kierunku, niż podano w powyższym artykule. Wyruszyliśmy z przewodnikiem spod ratusza we Frankfurcie nad Odrą. Pojechaliśmy obok stadionu i skręciliśmy na łąki nadodrzańskie. Dalej, leśnymi drogami i obok autostrady, dojechaliśmy do miejscowości Güldendorf. Po wyjechaniu z tej miejscowości skręciliśmy w lewo i drogą rowerową wzdłuż autostrady dojechaliśmy do miejscowości Brieskow-Finkenheerd. Skręciliśmy w lewo i drogą rowerową prowadzącą wałem przeciwpowodziowym i obok niego, nad Odrą, dojechaliśmy do miejscowości Aurith. Tam przepłynęliśmy promem przewożącym turystów i rowery na stronę polską, do Uradu. Z Uradu przez Kunice, Rybocice, Świecko i Słubice, po przebyciu ok. 45 km, dojechaliśmy do Frankfurtu nad Odrą i ok. godz. 16.30 zakończyliśmy wycieczkę. Szkoda, że w wycieczce uczestniczyło tylko 12 osób dorosłych (w tym niemiecki przewodnik i polski tłumacz) oraz dwoje dzieci. Niech żałują ci, co nie byli na tej wycieczce rowerowej. Możliwe, że przestraszyli się trasy o długości około 40 km.
#4 Redakcja Słubice24.pl 2024-06-03 08:59
Dokładnie taki plan wycieczki jak w artykule podał pierwotnie organizator. Jeżeli kierunek został w międzyczasie zmieniony, nie mamy na to wpływu. Być może było to spowodowane warunkami pogodowymi. Mamy nadzieję, że wypad się udał.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.