Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Burmistrz Słubic zapowiada remont hali przy ul. Piłsudskiego

16 kwietnia w Słubicach odbyła się konferencja prasowa dotycząca możliwości inwestycyjnych ze środków Krajowego Planu Odbudowy.  W konferencji wzięli udział senator Władysław Komarnicki, marszałek woj. lubuskiego Marcin Jabłoński, starosta Leszek Bajon oraz burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, który pełnił rolę gospodarza.

Burmistrz zapowiedział, że hala sportowa przy ul. Piłsudskiego, która od ponad 2 lat jest wyłączona z eksploatacji i była przeznaczona do sprzedaży, nie pójdzie jednak "pod młotek", lecz zostanie wyremontowana, właśnie przy udziale środków z KPO.

O zamknięciu hali i próbach jej sprzedaży przez Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem, pisaliśmy wiele razy, m.in. TUTAJ.

Sprawa wywołała gorące dyskusje wśród mieszkańców, z których znaczna część opowiadała się za pozostawieniem obiektu. – Wsłuchujemy się w głos mieszkańców i charakter naszej hali zostanie zachowany – przekazał dzisiaj burmistrz.

Jego słowom wtórowali M. Jabłoński i W. Komarnicki, którzy zapowiedzieli, że nie tylko będą wspierać propozycje burmistrza, ale i sprawdzać ich realizację, jeśli zostanie wybrany na kolejną kadencję. Obaj zapewnili również, że nadal podtrzymują swoje poparcie dla obecnego włodarza w zbliżającej się II turze wyborów.

Remont hali to nie jedyna inwestycja, którą obecny burmistrz chciałby zrealizować z udziałem środków z KPO. Na konferencji padły też deklarację o budowie domu kultury wraz z Centrum Aktywności Lokalnej, budowie infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w północnej części Słubic i sołectwach, rozbudowie żłobka oraz poprawie warunków pracy na obu targowiskach.

Wypowiedź burmistrza na temat remontu hali

Zapis całej konferencji

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Graendail 2024-04-16 20:04
To, co obserwuję, także na HTSie, który obecnie pokazuje projekty opłacone z gminnego budżetu obok wypowiedzi obecnego burmistrza, oceniam jako wykorzystywanie środków publicznych do promocji jednego z kandydatów. Jest to robione jakby z pogardą do wyborców, których traktuje się jako zasób, który można kupić ich własnymi pieniędzmi na 5 minut przed wyborami. Gdzie natomiast byli ci sami państwo i co zrobili przez 6 poprzednich lat, w okresach gdy nie kłócili się ze sobą?
#2 Graendail 2024-04-16 21:20
Można się także przy okazji zapytać, czy panowie Jabłoński i Komarnicki, którzy gościli u nas także na poprzedniej konferencji razem z panią dyrektor GDDKiA, za swój czas pracy poświęcony na rzecz promocji jednego z kandydatów na burmistrza Słubic otrzymali zwroty kosztów przejazdu i diety z funduszu Komitetu Wyborczego Mariusza Olejniczaka, czy też z pieniędzy wszystkich podatników? Także tych, którzy na nich nie głosowali? Podobnie, czy wypada wykorzystywać w kampanii niezależnych urzędników podległych mniej lub bardziej sobie, takich jak np. właśnie pani dyrektor GDDKiA? Takie zdarzenia oceniam jako niestosowne wydatkowanie środków publicznych, będące przy tym uderzającym przejawem traktowania urzędów jak prywatnego folwarku, szczególnie ze strony osób piastujących obecnie wysokie stanowiska.
#3 Graendail 2024-04-16 22:33
Poza tym nie ma żadnego powodu, żeby sądzić, że możliwy nowy burmistrz miałby zrobić coś innego, niż zapowiedziano to obecnie względem miejskiej hali sportowej. Podstawowa różnica pomiędzy obydwoma kandydatami polega jednak na tym, że Marzena Słodownik nigdy nie planowała sprzedać tej hali. Natomiast wrażenie jest takie, że obecny burmistrz musiał pospiesznie zwoływać konferencję tuż przed wyborami, usiłując przekonać, że jednak wysłuchuje głosu mieszkańców. Niestety, a mówię to z przykrością, ale nie wierzę w podobną nagłą zmianę po ew. wygranych przez niego wyborach w stosunku do wielu innych kontrowersyjnych spraw, w których dotychczas nie zamierzał słuchać głosu mieszkańców.
#4 germanik2753 2024-04-17 10:06
W pełni się z Toba zgadzam Graendail. Ponadto uważam ,że wygrana P. Olejniczaka będzie oznaczać dla Słubic kolejne lata marazmu i te przyspieszenia w postaci remontu parkingu przy Pl. Wolności tylko podkreślają powyższą opinię. A np. modernizacja parkingu przy cmentarzu to już mała epopeja czasowa i niemocy. To tylko dwa drobne przykłady. Zgadzam się z wcześniejszą opinią P. Jabłońskiego ,że miasto jest nadzwyczaj brudne, zaniedbane z bezładem architektonicznym, bez wyrażonych gdziekolwiek przez Burmistrza perspektyw rozwojowych /ostatnie to już moja osobista opinia/. Żeby nie było, do pozytywów zaliczyłbym budowę szkoły w Kunowicach. Do tego ten brak samokrytycyzmu i ustalenie sobie /tak można powiedzieć mając "swoją" Radę"/ pensji na poziomie ponad 20 tys.zł to uważam to w świetle powyższych faktów za nieprzyzwoite. Taki Prezydent Warszawy ma tylko 17,5 tys.zł !!! /Z zastrzeżeniem: te dane są sprzed ok.pół roku/. Ale gdzie mu tam do " Naszego Burmistrza". !!! :lol:

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.