Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podziękowanie dla wolontariuszy ze słubickich przedszkoli

Ciąg dalszy akcji „Budzi się wiosna, budzą się mali wolontariusze”. Przedstawiciele Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo podziękowali przedszkolakom biorącym udział w zbiórce. Maluchy otrzymały mnóstwo słodyczy.

Tradycyjny zbiórka na rzecz hospicjum odbyło się w minionym tygodniu – 21 marca na terenie przedszkoli, a dzień później już na ulicach Słubic. Mali wolontariusze uzbierali do puszek rekordową kwotę – 17.446,85 zł. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

25 marca przedszkolaków w ich placówkach odwiedzili przedstawiciele hospicjum, prezes Przemysław Szewieliński oraz kapelan ks. Dominik Palkij. Dziękowali im za udział w akcji i częstowali słodyczami, które ufundował market Lewiatan, jeden z partnerów akcji.

Podczas spotkań w przedszkolach dzieci z dużą świadomością opowiadały o tym, co i dla kogo zrobiły podczas zbiórki.

- Jesteśmy dumni nie tylko z powodu rekordowej kwoty, ale że osiągnęliśmy najważniejszy cel zbiórki, który przyświeca nam od lat - pobudzanie najmłodszych do pomocy drugiemu człowiekowi – podkreśla P. Szewieliński. - Taka wrażliwość, która jest pielęgnowana każdego roku, to wartość najwyższa. Jeszcze raz dziękujemy dzieciom, ich opiekunom i rodzicom, a także wszystkim darczyńcom – dodaje nasze rozmówca.

W zbiórce wzięły udział wszystkie przedszkola samorządowe z terenu gminy Słubice (Pinokio, Miś Uszatek, Jarzębinka, Krasnal Hałabała), żłobek Bajka, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz niepubliczne przedszkola: Kraina Radości i Fun Factory. 

Poniżej zdjęcia ze spotkania z małymi wolontariuszami.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.