Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
„Budzi się wiosna, budzą się mali wolontariusze”

Słubickie przedszkolaki pokazały, że kapryśna pogoda im niestraszna. Coroczna akcja charytatywna „Budzi się wiosna, budzą się mali wolontariusze” okazała się rekordowa. Na rzecz Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo zebrano ponad 17 tys. zł.

Wszystko miało się odbyć w pierwszy dzień wiosny, 21 marca, ale deszczowa pogoda spowodowała, że przedszkolaki nie wyszły jak zawsze na miasto i zostały w swoich placówkach, kwestując głównie wśród rodziców.

Następnego dnia było już nieco lepiej, choć znowu sprawdziło się przysłowie mówiące o tym, że w marcu jak w garncu. Nie przeszkodziło to jednak przedszkolakom, które pod czujnym okiem swoich opiekunek, ruszyły rozdawać mieszkańcom Słubic przygotowane przez siebie papierowe tulipany. Oczywiście w tradycyjnym, żółtym kolorze, kolorze nadziei.

Z naszymi wolontariuszami odwiedziliśmy sklepy, parki, bazary, rozmaite urzędy i instytucje - opowiada Małgorzata Tomala-Kotek, koordynatorka akcji. - Wszędzie byliśmy bardzo ciepło przyjmowani, a nawet częstowani smakołykami. Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom, to był cudowny dzień i dowód na to, że dobro naprawdę wraca, jeśli je się daje – podkreśla.

Słubiczanie nie szczędzili grosza i do żółtych charakterystycznych puszek wrzucili aż 17.446,85 złotych (w tym 454,71 euro). - To rekordowa suma w historii naszych zbiórek – cieszy się Przemysław Szewieliński, prezes hospicjum. To właśnie na rzecz podopiecznych tej placówki organizowana jest co roku zbiórka. Za te pieniądze hospicjum kupuje sprzęt medyczny, przede wszystkim specjalistyczny łóżka.

W akcji udział wzięły wszystkie przedszkola samorządowe z terenu gminy Słubice (Pinokio, Miś Uszatek, Jarzębinka, Krasnal Hałabała), żłobek Bajka, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz niepubliczne przedszkola: Kraina Radości i Fun Factory. – Pieniążki na rzecz hospicjum zbierało łącznie ponad 700 osób – mówi z dumą M. Tomala-Kotek.

Kierownictwo hospicjum chce teraz podziękować małym wolontariuszom za ich zaangażowanie. – Już w najbliższy poniedziałek planujemy odwiedzić maluchy w przedszkolach i przekazać im słodycze ufundowane przez sklep Lewiatan. Będzie z nami kapelan hospicjum ks. Dominik Palkij – zapowiada P. Szewieliński.

To nie koniec akcji charytatywnych organizowanych przez środowisko związane z hospicjum. Już 5 kwietnia odbędzie się akcja Pola Nadziei, czyli ścinanie żonkili i rozdawanie ich mieszkańcom Słubic, a 23 kwietnia odbędzie się coroczny koncert hospicyjny, podczas którego dla wolontariuszy i przyjaciół hospicjum wystąpi ceniony i popularny wokalista Sławomir Uniatowski. O szczegółach będziemy informować.

Poniżej fotorelacja z akcji „Budzi się wiosna, budzą się mali wolontariusze". Zdjęcia udostępnione przez organizatorów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.