Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Poznaj 5 atrakcji turystycznych, które musisz zobaczyć w Lubuskim

Jedziesz do województwa lubuskiego albo mieszkasz w nim, ale nie wiesz, co możesz zwiedzić? Poznaj 5 ciekawych, chociaż często nieoczywistych, miejsc. Wybierz się do nich, aby zobaczyć klimatyczne lokacje i zachwycić się urokiem tego województwa. Sprawdź, gdzie warto jechać – samodzielnie, z drugą połówką czy z rodziną.

Czym zwiedzać województwo lubuskie?

Zastanawiasz się, czy auto będzie Ci niezbędne do podróżowania? Nie musisz się tym przejmować. Województwo lubuskie jest dobrze skomunikowane kolejowo z innymi częściami kraju. Dzięki temu bez problemu przemieścisz się pomiędzy miastami. Wystarczy tylko, że sprawdzisz rozkłady jazdy PKP. Połączenia są bardzo różne, ale dzięki temu zapewnią Ci swobodę podróżowania, zarówno na długich, jak i krótkich dystansach.

Aktualne i przyszłe kursy pociągów znajdziesz na stronie PKP połączenia. Jeśli wybierzesz połączenie, które Ci pasuje, możesz od razu kupić bilet. Wystarczy go wydrukować albo pokazać w telefonie podczas kontroli.

Kombinat DAG Alfred Nobel Krzystkowice

Jedną z ciekawszych propozycji w województwie lubuskim jest Kombinat DAG Alfred Nobel Krzystkowice, będący pozostałością po niemieckiej fabryce amunicji. Ten obiekt zajmuje ponad 35 kilometrów kwadratowych, ale pewna jego część jest niedostępna dla turystów – korzysta z niej wojsko. Warto jednak wybrać się na udostępnione dla ludzi tereny Kombinatu DAG Alfred Nobel Krzystkowice. To miejsce inne, mroczne, tajemnicze, zapomniane. Może budzić dreszcze.

Kombinat DAG Alfred Nobel Krzystkowice to nie punkt turystyczny na rodzinne spacerki. Jeśli chcesz przeżyć coś wyjątkowego i nieszablonowego, wybierz się do tej historycznej fabryki i odkrywaj fakty, których możesz nie znać z lekcji w szkole.

Drawieński Park Narodowy

Jeśli chcesz spędzić miło dzień z rodziną czy kimś bliskim, wybierz się na wycieczkę, aby zobaczyć Drawieński Park Narodowy, w którym jest wiele ekosystemów wodnych i łąk. Idealna opcja na długie spacery i oderwanie się od codzienności.

Szczególnie poleca się spacer po Drawieńskim Parku Narodowym późną wiosną albo wczesną jesienią. W te pory roku roślinność zachwyca, a spokojne zwiedzanie pozytywnie wpływa na turystów. To okazja, aby wyrwać się z domu i odpocząć na łonie natury.

Jezioro Sławskie

Latem warto wybrać się do Sławy, aby spędzić miło czas przy największym akwenie w województwie. Jezioro Sławskie przyciąga turystów, którzy pragną odpocząć od codzienności i dobrze bawić się nad wodą – świetnie sprawdza się na wyjazd ze znajomymi czy rodziną. Warto wiedzieć, że wokół jeziora jest duża plaża, dzięki czemu można spędzić tam bezpiecznie czas, nie wpadając co chwilę na inną osobę, która również przyjechała odpocząć w to magiczne miejsce.

Skansen etnograficzny w Ochli

Dla miłośników polskiej historii powstał Skansen etnograficzny w Ochli, ulokowany jest pod Zieloną Górą. Zajmuje aż 16 hektarów, na terenie dostępnych jest wiele interesujących obiektów, np. dom, który powstał w 1675 roku.

Cały Skansen etnograficzny w Ochli podzielony został na cztery regiony, w których zawarte są różnorodne budowle i elementy historyczne. To prawdziwa gratka dla każdego, kto interesuje się polskimi ziemiami i tym, co się na nich działo.

Osoby, które po prostu lubią ładne widoki, będą zainteresowane wieżą winiarską z XVIII wieku, która przyciąga turystów piękną estetyką. Dodatkowo to miejsce idealne na niespieszne spacery na świeżym powietrzu – świetny sposób na odpoczynek.

Lubuski Szlak Wina i Miodu

Jedną z propozycji godnych uwagi w województwie lubuskim jest Szlak Wina i Miodu. Polecamy Ci tę opcję na długą wycieczkę. Zwiedzisz różnego rodzaju skanseny, muzea i pasieki. Dodatkowo na swojej drodze napotkasz placówki gastronomiczne oraz aromatyczne winnice pełne historii. Zanim jednak zabierzesz się na wycieczkę – sprawdź, jak długi jest szlak. Jego fragmenty znajdują się np. w Zielonej Górze. Do tego miasta bez problemu dojedziesz pociągiem. Możesz kontynuować swoją wyprawę szlakiem, czy to pieszo, czy rowerem. To świetny sposób na spędzenie aktywnie czasu.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.