Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Rolnicy ponownie zablokują Świecko

15 marca w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami protestujących rolników. Ich rzecznik prasowy potwierdził, że rozpoczną protest w Świecku zgodnie z planem, czyli 17 marca.

Więcej o planowanym proteście pisaliśmy TUTAJ. Protest rozpocznie się w niedzielę, 17 marca, o godz. 13:00 i potrwa do środy, 20 marca, do godz. 22:00.  

Zgodnie ze zgłoszeniem blokada odbędzie się w następujących lokalizacjach:

  • węzeł drogowy łączący trasę Słubice-Zielona Góra (droga krajowa nr 29) z trasą Poznań – Berlin (droga E-30),
  • droga od ww. węzła do przejścia granicznego Świecko w obu kierunkach - wszystkie pasy ruchu (E-30).

Jak podają rolnicy, droga krajowa nr 29 ze Słubic do Zielonej Góra nie będzie blokowana.

Rzecznik prasowy protestujących rolników Roman Waszczyk poinformował, że do protestujących polskich rolników nie dołączą rolnicy z Niemiec ani transportowcy. - Lokalni transportowcy wyrazili zainteresowanie wspólnym protestem z rolnikami, lecz wymagałoby to oficjalnej decyzji ich związku zawodowego na szczeblu krajowym - przekazał.

Blokada Świecka oznacza, że Słubice będą jedynym przejściem granicznym w powiecie słubickim, tylko dla samochodów osobowych. Przez most w Słubicach nie mogą jeździć ciężarówki. Najbliższe takie przejście znajduje się w Gubinku.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Arek Mat 2024-03-16 18:01
Tak się zastanawiam czy pan roman przypadkiem nie kandyduje gdzieś w najbliższym czasie. Bo może to taki wiec wyborczy na granicy się będzie odbywał....
#2 SMJJ 2024-03-18 09:56
Trzymajcie się, panowie ! Jesteście naszą , kto wie, czy nie ostatnia szansą na normalność! Polskie władze od wielu lat jedyne co robia to żrą się między soba o pieniądze naszym kosztem - i jedni i drudzy diabła warci i nic dobrego nie robią. Jedyną drogą żeby ludzie zostali docenieni i mogli żyć w normalnych, przewidywalnych i zgodnych ze zdrowym rozsadkiem warunkach jest przeciwstawienie się terrorowi tych wszystkowiedzących , najmadrzejszych i robiacych wszystko w zgodzie z prawem i konstytucją bezczelnym kłamcom i oszołomom! Nie wierzcie, że powiedzą wam prawdę! Nie wierzcie że dotrzymają słowa - pilnujcie własnych interesów i żądajcie wszystkiego na pismie , oficjalnie i z potwierdzeniami, inaczej znowu was oszukają - jak dotychczas za każdym razem !!!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.