Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Rolnicy ponownie zablokują Świecko

Wracamy do tematu protestu na terenie przejścia granicznego w Świecku. Rolnicy poinformowali, że nie są zadowoleni z rozmów z polskim rządem i podjęli decyzję, że 17 marca ponownie zaczną blokadę autostrady A2.

Stanowisko rolników przekazał naszej redakcji Roman Waszczyk, rzecznik protestu.

- 11 marca odbyło się spotkanie rolników podsumowujące sobotnie spotkanie z premierem w Warszawie oraz całe dotychczasowe działania rządu. Rolnicy są bardzo niezadowoleni, zawiedzeni i zdenerwowani brakiem konkretnych działań rządzących i nie mają już chęci ani wyboru, by czekać na kolejne spotkania i oświadczenia, z których nic nie wynika – napisał rzecznik.

Z powyższych powodów rolnicy zdecydowali się ponownie zablokować przejście graniczne w Świecku, podobnie jak to było 25 lutego (ZOBACZ).

Wg zapowiedzi rzecznika, protest rozpocznie się 17 marca (niedziela) o godz. 13:00 i potrwa do 20 marca (środa) do godz. 22:00.

- Z dużym prawdopodobieństwem do protestu rolników w Świecku przyłączą się też transportowcy. Decyzja z ich strony zapadnie w czwartek – przekazał R. Waszczyk.

Rolnicy zapowiadają, że będą przepuszczać przez blokadę tylko służby, transporty ponadnormatywne oraz pracowników medycznych.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 SMJJ 2024-03-14 19:36
Jak sie patrzy na to, w jaki sposób traktowani są przez tzw władze polskie ( polskojęzyczne) polscy rolnicy , a własciwie polscy obywatele to dziwię się , że w ogóle ktokolwiek z rolników dopuszcza jakiekolwiek zejście z dróg i blokad. Panowie - jestescie naszą ostatnią deską ratunku - róbcie wszystko, zeby zmusić szaleńców z Unii i naszego tzw rządu do rezygnacji z planów rozwalenia całego rolnictwa, energetyki, transportu i diabli wiedzą czego jeszcze. Trzymam za was kciuki - nie dajcie się i nie wierzcie absolutnie oszołomom z PO i przystawek - oni tylko i wyłacznie kłamią, kłamią i kłamią.
#2 clasic1 2024-03-14 21:47
Wojciechowski w specjalnym spocie zapewniał między innymi, że Zielony Ład "to wielka szansa dla rolnictwa w Polsce, w szczególności dla małych i średnich gospodarstw rodzinnych". PiS wtedy chwaliło komisarza, a teraz krytykuje unijny program. - Pakt klimatyczny, Zielony Ład, jak i import produktów rolnych z Ukrainy oznaczają zniszczenie polskiego rolnictwa - przekonuje dziś poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak.

Mimo wszystko PiS próbuje dopisać Zielony Ład do listy rzekomych win Donalda Tuska i Unii Europejskiej. - Zielony Ład to problem ideologiczny Unii Europejskiej - podkreśla Błaszczak.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Telus, który teraz mówi o walce z Unią Europejską w sprawie rolnictwa, wtedy mówił o tym, że człowiek PiS-u rządzi rolnictwem w Unii Europejskiej. To Janusz Wojciechowski był twarzą PiS- u w sprawie rolnictwa i twarzą PiS-u w Unii Europejskiej - i to on wychwalał Zielony Ład, a PiS wychwalało jego.
Janusz Wojciechowski napisał w serwisie Twitter (teraz X) w grudniu 2021 roku wprost, że "zielona reforma wspólnej polityki rolnej powstała w Warszawie i nazywała się najpierw programem rolnym PiS-u".
Więc -SMJJ- nie rżnij głupa bo pewnie nie musisz;-))))
#3 Arek Mat 2024-03-15 07:19
Clasic - w punkt
Ja bym dodał jeszcze gdzie rolnicy stali w kolejce po zakup ciągnika gdy upadał Polski URSUS
www.money.pl/gospodarka/legendarna-polska-marka-upadla-i-trafila-na-sprzedaz-tak-sie-to-skonczylo-7005953933699808a.html
Może trzeba zaprotestować że Polski rolnik nie kupuje Polskiego ciągnika i zmusić ich protestami do takowego zakupu.
#4 Alojzystarszy 2024-03-15 09:29
Ładne ciągniki, ładny sprzęt... Pieniążki z Unii przydały się? Oj, a teraz Unia be.
A kto wcześniej rządził i zgadzał się na te wszystkie zapisy? No, główkujcie, myślcie... Tak! Brawo, Kaczor z ekipą. No to jazda z obornikiem pod Nowogrodzką! A gdy już będziecie w Warszawie to tam blokujcie Sejm. Za daleko? No to macie urzędy wojewódzkie, marszałkowskie, urzędy gminy... Możecie też zadać szyku i wyjechać swoimi BMW 7, Mercedesami S- tak, tak, przecież nimi szpanujecie w naszym powiecie to teraz poblokujcie nimi urzędasów, a nie zwykłych ludzi.
I na koniec, biedni rolnicy... Ale wiecie, że czy to PiS, czy PO to rozgrywają Wami swoje sprawy?
Mam jeszcze prośbę- nie palcie opon. Chyba, że jesteście kompletnie przeciwko wszystkiemu co eko... 8)
#5 damcio 2024-03-15 18:17
brawo,brawo,brawo

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.