Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koalicja Obywatelska poprze kandydatury obecnych włodarzy Słubic, Ośna Lubuskiego, Górzycy i Cybinki

Takiego porozumienia wyborczego mało kto się spodziewał! Koalicja Obywatelska poprze w nadchodzących wyborach samorządowych aż czterech z pięciu aktualnych włodarzy z terenu powiatu słubickiego. Chodzi o burmistrzów: Mariusza Olejniczaka ze Słubic, Stanisława Kozłowskiego z Ośna Lubuskiego i Marka Kołodziejczyka z Cybinki oraz wójta Roberta Stolarskiego z Górzycy.

Ogłosili to politycy KO - marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński i starosta słubicki Leszek Bajon - podczas konferencji prasowej, która odbyła się 28 lutego na terenie stadionu Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Obaj podkreślali, że postanowili połączyć siły z obecnym burmistrzem Słubic dla dobra miasta i całego regionu, mimo dzielących ich wcześniej różnic i wzajemnej krytyki. - Podjęliśmy decyzję, że warto poszukiwać wszystkiego, co nas może łączyć, pomimo tego, że kampania wyborcza zachęca do tego, żeby podkreślać różnice.Toczyliśmy różnego rodzaju dyskusje, także publicznie, ale uznaliśmy, że można tę energię wykorzystać w lepszy sposób dla lokalnej społeczności - mówił M. Jabłoński

Głos zabrał też M. Olejniczak, który powiedział, że miał naciski ze strony mieszkańców, aby usiąść do stołu i spróbować podjąć współpracę. - Stwierdziliśmy, że więcej nas łączy niż dzieli. A tym wspólnym mianownikiem jest to miasto, ten region, dla których zostaliśmy wybrani, aby pracować - powiedział. Do porozumienia wyborczego przystąpili też włodarze Górzycy, Cybinki i Ośna Lubuskiego. Wszyscy trzej byli obecni na konferencji, ale głosu nie zabrali.

M. Jabłoński zapowiedział, że KO nie wystawi w tych czterech gminach swoich kandydatów. Dla wielu obserwatorów lokalnej sceny politycznej to może być zaskakująca decyzja. Wcześniej była mowa o tym, że o fotel burmistrza Słubic z ramienia KO powalczy Jakub Piosik, który nawet zarejestrował swój komitet wyborczy. Dzisiaj zapytaliśmy go o zbliżające się wybory i potwierdził nam, że w tej sytuacji nie będzie kandydować.

Poniżej wybrane fragmenty konferencji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.