Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Na co zwrócić uwagę, wybierając prezent na Dzień Dziecka?

Dzień dziecka to doskonała okazja, aby sprawić dziecku trochę radości. Tylko co wybrać? Oferta jest na tyle duża, że wielu dorosłych staje przed sporym dylematem. Na co zwrócić uwagę szukając idealnego prezentu?

Prezent a wiek dziecka

Jedną z pierwszych kwestii, na jaką trzeba zwrócić uwagę, jest wiek dziecka, ponieważ tylko odpowiednio dopasowane zabawki będą bezpieczne oraz zapewnią dziecku wiele radości. Informacje na temat dedykowanej grupy wiekowej umieszczane są przez producenta na opakowaniu. Wiele zabawek przeznaczonych dla starszych dzieci nie będzie odpowiednia dla młodszych, np. ze względu na małe elementy, które dziecko mogłoby połknąć i się zadławić.

Producenci, przygotowując zabawki dla dzieci, uwzględniają ich potrzeby, związane z etapem rozwoju tak, aby zabawka sprawiała radość, była interesująca i ciekawa. Małe dzieci mają całkowicie inne potrzeby niż te nieco starsze. Wybór prezentu na Dzień Dziecka może być prawdziwym wyzwaniem: gry edukacyjne, zabawki sensoryczne, puzzle, książki, klocki. Możliwości jest naprawdę wiele, a wiek jest tylko jednym z czynników, na jaki warto zwrócić uwagę.

Idealny prezent a zainteresowania

Żeby podarunek sprawił przyjemność najlepiej, jeśli będzie uwzględniał zainteresowania dziecka. Już nawet u najmłodszych można określić preferencje zabawowe, jednak kwestia zamiłowania do określonych czynności czy pasje będzie wyjątkowo aktualny u kilkulatków i nastolatków. Każdy, kto zna dziecko bez problemu znajdzie właściwe rozwiązanie - puzzle, klocki, gry, gadżety artystyczne, książki pomagające rozwijać pasje. Doskonałym pomysłem mogą być także elementy ubioru lub akcesoria, pozwalające wspierać rozwój zainteresowań. Dodatkowe wyposażenie dla dzieci kochających basen i pływanie, jazdę konną, bieganie, śpiew itp.

Prezenty, które wspomagają rozwój

Dużą popularnością cieszą się zabawki, które pozwalają wspomagać rozwój intelektualny, angażują do twórczej pracy, pobudzają ciekawość. Tutaj doskonałym przykładem zawsze będą klocki, szczególnie że ich wybór jest na tyle duży, że bez problemu można dopasować wariant do wieku dziecka. Poza klasycznymi Lego, klockami drewnianymi, zainteresowaniem cieszą się także klocki magnetyczne, klocki wafle, konstrukcyjne.

Wśród zabawek, które wspomagają rozwój, wymienić można propozycje, które pobudzają kreatywność. Poza grami i układankami będą to też kolorowanki, łamigłówki, piasek kinetyczny i wiele innych.

Jakość wykonania

Szukając odpowiedniego prezentu, obowiązkowo trzeba też zwrócić uwagę na jakość wykonania wybranej zabawki. Przed zakupem dobrze jest zorientować się, dla jakiej grupy wiekowej dedykowany jest dany gadżet oraz czy posiada odpowiednie certyfikaty i atesty, potwierdzające bezpieczeństwo. Dzięki temu można mieć pewność, że zabawka nie będzie stanowiła zagrożenia. Dobra jakość to także pewność, że prezent będzie użytkowany przez dłuższy czas.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 mmaje 2024-02-28 12:13
Moja córcia w ubiegłym roku namiot tipi z toyz dostała i mega radochę miała. W tym roku może sprezentujemy jej jakąś hulajnogę ;)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.