Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wieża widokowa w Słubicach - stan obecny

Maria Karp ze Stowarzyszenia „Ekologiczna Gmina” przesłała do naszej redakcji list w sprawie budowy wieży Kleista. List ma charakter otwarty, ale jest skierowany do jednego z polityków kandydujących w nadchodzących wyborach samorządowych – Tomasza Naruszewicza.

Poniżej treść listu. Udostępniamy go w niezmienionej formie. Do listu były dołączone zdjęcia, które również prezentujemy.

Kliknij w list, aby powiększyć.

list maria karp

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2024-02-25 03:44
Komu się chce pisać takie litanie?
Prośba do przyszłego burmistrza, wyrąbać ten cały przewracający się zgnity lasek wokół wieży, bo niebezpiecznie tam chodzić.
#2 damcio 2024-02-25 18:52
co to za bełkot jest?
w nagłówku jest napisane, że list "wyskrobało" jakieś dziwne stowarzyszenie, a treść taka jakby trochę "prywatą" trącała
#3 Alojzystarszy 2024-02-26 06:33
Drodzy... Fajtłapa siedząca w fotelu burmistrza, której jedynym talentem jest pozowanie przed aparatem fotograficznym, ani te ofermy z Wiejskiej ( z każdej partii bo oni wszyscy po jednym wuju robieni ) nie mają nic do powiedzenia. Już baron Rothschild powiedział, że rządzi ta ręka, która daje pieniądze. Politycy (tfu! ) chodzą na pasku wielkich pieniędzy i są tylko wykonawcami.
Rozumiem rolników, rozumiem Słubiczan. Ale! Nasze "protesty" na slubice24.pl nic nie dadzą. Weźmy sprawy w swoje ręce i zróbmy to co rolnicy. Zgłośmy strajk w miejscu dojazdu do pracy burmistrza, starosty, wojewody, marszałka województwa. Wtedy nas zauważą. Inaczej tylko możemy tu sobie popisać i pobiadolić, a w korkach będziemy stać nadal.
#4 Alojzystarszy 2024-02-26 06:39
Komentarz wyżej miał dotyczyć oczywiście korków w naszym mieście. Ale łączy się doskonale z sytuacją z wieżą. Pani Karp padła ofiarą lokalnej sitwy, która istnieje w większości małych miast. Ktoś na stołku ma coś obiecane i będzie za wszelką cenę realizował polecenie kogoś "z góry". Tak to działa. Politycy i urzędnicy mają w bardzo głębokim poważaniu ekologię, środowisko i interes społeczeny, gdy w grę wchodzi jakaś ciepła posadka dla żony, zięcia, czy syna, lub udziały w czymś dochodowym w przyszłości. Jeśli jeszcze w dodatku ktoś ma "haka" na takiego urzędasa to już jest kompletnie bezwolny.
W przypadku wieży tylko nagłaśnianie w mediach może coś zmienić bo inaczej tego"układu" nie rozbijemy.
#5 Heinrich 2024-02-26 09:59
Trzeba się Stowarzyszeniem podpierać aby animozje do konkretnego człowieka wygłaszać w retoryce wątpliwej jakości? Ze kosztuje, ze niemiecka itd? My Polacy dumni i kulturalni. Co zrobiliśmy z niemieckim cmentarzem? Rozebraliśmy i rozkradliśmy wraz z kaplicą. Co zrobiliśmy z cmentarzem żydowskim? Rozebraliśmy, rozkradliśmy i postawiliśmy Gościniec Staropolski (burdel). Żenada.
#6 Lechita 2024-02-27 21:06
Heinrich - a co robili np. Niemcy w Świecku ? Np. mordowali Polaków. Co robili we Frankfurcie w latach 90? Napadali na Polaków i obrzucali kamieniami polskie samochody. No super porównania.
#7 SMJJ 2024-03-11 17:19
Proponuję Państwu dokładnie wczytać się w ten tekst , może otworzą się wam oczy. To nie w naszym interesie ma być budowany ten koszmarek a jedynie za nasze pieniądze. Żałośnie bezradna lokalna władza nie ma na tyle odwagi żeby się pozbyć tego dziwoląga i tak od popchniecia do popchnięcia - w miare szpil wbitych przez niemieckich notabli zainteresowanych w postawieniu swojego obiektu na naszej ziemi - bedziemy zapewne świadkami jak sie kolejny raz demonstruje Polakom swoja wyższośc w kazdej sprawie. Oczywiście z poparciem obecnej, proniemieckiej władzy na wyższych szczeblach oczywiście , w imie przyjaźni i takich tam innych kłamstw.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.