Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kontrola autobusu

Jak co roku w trakcie ferii zimowych policjanci będą sprawdzać autobusy, którymi dzieci udają się na wypoczynek. Jeśli chcemy mieć pewność, że taki pojazd jest w pełni sprawny, a kierowca trzeźwy, możemy poprosić mundurowych o pomoc.

Podczas kontroli policjanci skupiają się przede wszystkim na zbadaniu sprawności hamulców, świateł, układu kierowniczego oraz obowiązkowym wyposażeniu autokarów. Funkcjonariusze sprawdzają również stan trzeźwości kierowców i czy przestrzegają oni czasu pracy i odpoczynku.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów. Dokument ten zawiera zestawienie punktów z terenu całego kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Jak zgłosić kontrolę?

Na terenie woj. lubuskiego jest 12 takich lokalicji (ZOBACZ). Kotrole odbywają się także w naszym mieście i przeprowadzają ją funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Chęć kontroli należy wcześniej zgłosić telefonicznie pod poniższymi numerami telefonów:

  • 47 792 32 46 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00),
  • 47 792 32 11 (całodobowo).

Warto poinformować policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu.

Bezpieczny autobus

Policja prowadzi także specjalny serwis internetowy bezpiecznyautobus.gov.pl, na którym – po wpisaniu numerów rejestracyjnych - można sprawdzić podstawowe informacje na temat konkretnego autobusu: dane o badaniu technicznym, informacje o polisie OC, itp.

Działania mundurowych potrwają do końca ferii. Kontrole są wykonywane są bezpłatne.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.