Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Przy os. Słowiańskim doszło do potrącenia rowerzysty

Na przejściu dla pieszych przy os. Słowiańskim (krzyżówka ul. Daszyńskiego z al. Młodzieży Polskiego) doszło do potrącenia rowerzysty. 84-letni mężczyzna został poszkodowany i trafił do szpitala.

O zdarzeniu dała nam znać jednak z mieszkanek, która przesłała też zdjęcie. O szczegóły zapytaliśmy słubicką policję.

- Sytuacja miała miejsce o godz. 9:30. 84-letni mieszkaniec powiatu słubickiego przejeżdżał rowerem przez pasy, gdy uderzył w niego samochód. Został ranny  i trafił do szpitala, ma złamane udo oraz staw skokowy – poinformowała Ewa Murmyło z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Kto zawinił w tej sytuacji? – Sprawcą zdarzenia uznano kierowcę, ale w związku z tym, że obrażenia poszkodowanego wynoszą powyżej 7 dni, zdarzenie uznano za wypadek, więc o wysokości kary zadecyduje sąd. Kierowcy samochodu grozi do 3 lat więzienia. Rowerzysta dostał pouczenie – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

---

AKTUALIZACJA (5.02.2024)

Po licznych komentarzach naszych czytelników i wątpliwościach dotyczących uznania winy, dzisiaj rano ponownie poprosiliśmy policję o odniesienie się do sprawy. Poniżej wypowiedź rzeczniczki Ewy Murmyło dla naszej redakcji.

- W sprawie będzie prowadzone postępowanie przygotowawcze, w toku którego zostaną ustalone wszystkie okoliczności i przebieg zdarzenia oraz zakres winy poszczególnych uczestników. Wstępnie przyjęto, że sprawcą wypadku jest kierowca samochodu osobowego. Jeżeli sprawa trafi do sądu, sprawcy grozi do 3 lat więzienia - przekazała rzeczniczka.

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 clasic1 2024-02-04 14:59
Z artykułu 26 Kodeksu wynika jasno, że rowerzyście, jako osobie kierującej pojazdem, nie wolno jechać wzdłuż po przejściu dla pieszych. Przed przejściem dla pieszych należy zsiąść z roweru i przeprowadzić go przez zebrę!!
Dziadka szkoda ,ale też sam się do tego przyłożył .
#2 etka1 2024-02-04 15:57
Uważam że skoro wjechał na jezdnię rowerem to nawet nie spojrzał czy coś jedzie,niestety to starszy Pan w opisanej sytuacji jest winny,bo jak pisze wyżej w komentażu artykół 26 kodeksu nie mówi że rowerzysta ma przejeżdżać przez pasy mówi jasno że ma przeprowadzić rower.Wjeżdzając na jezdnie skoro samochód go potrącił napewno nie spojżał ani w lewo ani w prawo poprostu wtargnął - ewidentnie wina rowerzysty.Ale najlepiej uznać odrazu kierowce winnego mniej papierologii :( interpretacja prawa w Polsce jest tragiczna
#3 Dr. Sommer 2024-02-05 06:24
Przecież tam z daleka widać że ktoś jedzie przez pasy. Czy kierowca dziubał/a akurat w smartfonie?
#4 DominikKed 2024-02-05 10:24
Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 663 152 419
#5 Alojzystarszy 2024-02-09 16:08
Jeśli faktycznie rowerzysta wjechał to wina jego, ale -jak wynika z decyzji policji- o sprawie zdecyduje sąd, zatem poczekajmy z oceną bo widocznie były jakieś okoliczności, o których nie wiemy.
Inna sprawa to zachowanie starszych osób, które często są przekonane, że z racji wieku mają pierwszeństwo zawsze i wszędzie. No, nie mają, niestety- wobec przepisów jesteśmy równi.
Ostatnio przechodząc przez pasy miałem nieprzyjemną sytuację- przede mną szedł chłopak z plecakiem. Zatrzymał się zanim wkroczył na pasy, z daleka było widać, że będzie wchodził. Jednak starsza pani jadąca rowerem nie zatrzymała się przed pasami. Ominęła chłopaka i dopiero wtedy zatrzymała swój jednoślad. Zatrzymała po to, żeby zwyzywać "gówniarza" jak go nazwała od najgorszych. Gdy zwróciłem pani uwagę na niestosowność jej zachowania to i na mnie spadł grad wyzwisk. Przy okazji dowiedziałem się, że w innych czasach to obaj "dostalibyśmy kablem, a teraz to takie bezstresowe wychowanie i w d**ach się poprzewracało." I że na pewno "wyborcy tego rudego Niemca"... Takie kombo.
Chłopak nie wyglądał na takiego, który może już głosować, a ja na Tuska nie głosowałem... Gdzie pani ten kabel trzyma to nie wiem- nie ujawniła go nam. :o :lol:

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.