Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podrobione prawo jazdy gruzińskiego kierowcy

Straż graniczna zatrzymała kolejnego cudzoziemca, który posługiwał się podrobionym dokumentem. Podczas kontroli gruziński kierowca pokazał funkcjonariuszom podrobione prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło 19 listopada w rejonie autostrady A2. Mundurowi z Polsko-Niemieckiej Wspólnej Placówki w Świecku postanowili sprawdzić przejeżdżającego Opla. Kierowcą okazał się 27-letni obywatel Gruzji, który wylegitymował się polską kartą pobytu oraz gruzińskim prawem jazdy, wystawionym na jego dane osobowe.

- Dokument z uwagi na fakt, że odbiegał od obowiązującego wzoru, od razu wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy co do jego autentyczności i okazał się fałszywy – poinformował Paweł Biskupik, rzecznik prasowy lubuskich pograniczników.

Cudzoziemiec został zatrzymany i usłyszał zarzut posłużenia się podczas kontroli podrobionym dokumentem. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał  z prawa do dobrowolnego poddania się karze pięciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na dwa lata próby. Ponadto orzeczono przepadek dowodów rzeczowych oraz obciążenie cudzoziemca kosztami postępowania.

Za użycie sfałszowanego dokumentu jako autentycznego grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.