Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Burmistrz Słubic zapowiada, że droga będzie gotowa w lutym 2024 roku

Gmina Słubice poinformowała, że ruszyły prace przy budowie drogi łączącej ul. Sportową w Słubicach z Drzecinem. To kolejny etap szerszej inwestycji, której pierwszym krokiem było przedłużenie asfaltowego odcinka ul. Szkolnej w Kunowicach.

Szerzej o planach gminy Słubice, dotyczących połączenia Kunowic, Drzecina i Słubic drogą asfaltową (oraz prowadzącą obok niej ścieżką rowerową), pisaliśmy we wrześniu 2022 roku - KLIKNIJ.

Dzisiaj gmina przekazała, że ruszyły roboty budowlane na pierwszych 750 metrach drogi od ul. Sportowej w kierunku Drzecina. - W ramach tej inwestycji do użytku mieszkańców zostanie oddana droga gminna mierząca 3 km oraz tej samej długości trasa rowerowa – czytamy w komunikacie.

Istniejąca do tej pory nawierzchnia została już rozebrana, powstały koryta pod jezdnię i drogę rowerową, przeprowadzona została także korekta drzew. Obecnie trwają prace związane z wykonaniem konstrukcji drogi i podbudowy trasy z kruszywa.

Wg zapowiedzi władz gminy, droga ma być gotowa w lutym 2024 roku. Całkowity koszy inwestycji wynosi 7,4 mln zł, z czego 4,75 mln pochodzi ze środków rządowego funduszu Polski Ład.

Poniżej mapka udostępniona przez Urząd Miejski w Słubicach. Niebieskim kolorem zaznaczono odcinki nowej drogi (ul. Szkolna jest już zbudowana).

mapka drogi

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Rob 2023-11-16 15:24
Super news :-) Nareszcie doczekamy się drogi rowerowej do Drzecina.
#2 bohusz 2023-11-22 22:36
Wielokrotnie jeździłem tamtędy do drzecina i do starych Biskupic, Po cholerę wszystko betonować.
#3 Lechita 2023-11-29 00:19
@bohusz - Bo takie są potrzeby tego transportowego i zakorkowanego miasta?
#4 Stomatologia-Słubice 2023-11-29 21:51
Jakie potrzeby? Można jechać rowerem to po co betonować ? Żeby też można jechać rowerem?
#5 Lechita 2023-11-29 23:00
Droga jest przede wszystkim budowana dla samochodów, a właśnie dróg okrężnych Słubic potrzebują. Ścieżki rowerowe o asfaltowej nawierzchni chyba też są potrzebne, skoro sporo osób jeździ jezdnią przy ulicy Rzepińskiej, zamiast drogą rowerową z polbruku obok, która jest w kiepskim stanie.
#6 Stomatologia-Słubice 2023-11-30 15:52
ludzie to najchętniej wszystko by zaasfaltowali i wybetonowali i jeszcze krzyczeli że drzewa nie rosnąna spacer do lasu albo rowerem to już się nie wybierzesz bo nie będzie gdzie. Jedyne miejsce gdzie ze Słubic można było na piechotę wejść do lasu
#7 Lechita 2023-12-01 10:25
Dociera do Ciebie, że Słubice takich dróg potrzebują? Chcesz do lasu to jedź do niego, masz wokół Słubic puszczę rzepińską, możesz się wybrać do Zielonego Boru czy Sułówka i masz las kilka kilometrów od Słubic, jaki problem masz?
#8 Stomatologia-Słubice 2023-12-03 10:12
Rozumiem, że ty wiesz czego potrzebują Słubice. Ja też jestem mieszkańcem i mam inne zdanie.
Po co druga droga do drzecina? Główna w te stronę nie jest nigdy zakorkowana. Bez problemu dojedziesz, więc po co duplikować? Nawet jak wojska jest zablokowana przejedziesz bokiem przy starym kościele i wyjedziesz na główną dopiero przy Witosa. Pamiętaj, że każda inwestycja później wymaga środków na utrzymanie. W zimie odśnieżania, na wiosnę trawę obok trzeba kosić, a na lato naprawiać. Mam nadzieję, że należysz do ludzi, którzy wiedzą, że robi się to za pieniądze mieszkańców.
Las jest potrzebny najbardziej dwóm grupom:
- starszym ludziom, którzy powinni dbać o swoje zdrowie i spacer jest prostym i dobrym na to sposobem. Oni nie mają często samochodu albo już nie czują się na siłach prowadzić.
- rodzinie z dziećmi, też w wózkach. Widzisz trudność? Ja widzę, ale ja miałem dzieci. Zaraz mam nadzieję, że będą wnuki.

Ps. Piszę to jako osoba prywatna. Przy pierwszym poście zapomniałem się przelogować a teraz, żeby nie wprowadzać zamieszania kontynuuję na profilu firmowym.
#9 Alojzystarszy 2023-12-04 06:22
Patrząc na decyzje osób związanych z partią ludzi ponoć prawych i sprawiedliwych można zauważyć ich umiłowanie do betonu i plastiku, ale za to chorą wręcz nienawiść do środowiska, zieleni, zwierząt... Betonoza to także ich stan umysłu. Wyciąć, zalać betonem... :sigh:
#10 Lechita 2023-12-07 10:03
Tak, rozumiem. Właśnie tej inwestycji chcieli mieszkańcy, dlatego ona powstaje. Ostatnie korki pokazały, że Słubice są zakorkowane niemal na każdym odcinku, a więc dróg okrężnych potrzebują sporo, bo to węzeł graniczny i miasto transportowe, zawsze będzie tu ruch. Słubice są otoczone puszczą Rzepińską, także brak lasów to argument z czapki, poza tym kto mówi o betonowaniu ? Nikt lasu nie wycina z tej okazji, położony zostanie asfalt na drodze dla samochodów i dla ścieżki rowerowej, której chcieli mieszkańcy, aby móc bezpiecznie jeździć z Drzecina do Słubic, ponieważ odcinek obecny drogi krajowej nr 31 się do tego nie nadaje. Masz problem, to przeprowadź się do lasu, a Slubicom daj się rozwijać panie bohusz vel stomatologia vel alozjystarszy PS. Nie zapomnij się znów przelogować.
#11 Stomatologia-Słubice 2023-12-07 23:29
Widocznie oceniasz po sobie. Sam napisałem, że kontynuuję na profilu firmowym, żeby nie wprowadzać zamieszania w konwersacji, czyli np. nie sprawiać wrażenia, że "jest mnie więcej". Na święta życzę Lechito więcej zaufania do ludzi. ;-)
. Najwidoczniej Pan Alojzy ocenia podobnie jak ja pewne posunięcia.

Nic nie odpowiedziałeś merytorycznie na mój post.

1. Opisałem Ci dokładnie jak można w tej chwili objechać samochodem, ponieważ sam wielokrotnie to robiłem. I bardzo dużo jeżdżę po Słubicach. Uwierz.

2. W jaki sposób chcieli mieszkańcy? Była gdzieś petycja? Serio, przekonaj mnie. Napisz jak to wyglądało. W jaki sposób przeprowadzono konsultacje społeczne.

3. Czy teraz nie można bezpiecznie jechać rowerem do Drzecina tą samą drogą?

4. Czy zdajesz sobie sprawę ile kosztuje utrzymanie takiej drogi rocznie i że to będzie z podatków od obywateli Słubic. Pieniądze nie biorą się z niczego.

Jeszcze sama rowerową bym zrozumiał, ale też lepiej naturalną, jakoś tak bardziej do lasu pasuje i jast chyba tańsza w utrzymaniu a na pewno w inwestycji. I dłużej ładnie wygląda.
Podobna jest np. po drugiej stronie Helen See niż płatna plaża.

5. Droga 31 jak najbardziej dla samochodów się nadaje. Jak objechać jej miejski odcinek, czyli wojska Polskiego napisałem wcześniej.

6. Rozumiesz utrudnienia dla dużej grupy ludzi? Starszych i z dziećmi.

Zawsze tak nerwowo reagujesz jak ktoś ma inne zdanie od Ciebie? Jestes politykiem? Albo sam się tak nie nazywasz, ale jesteś radnym? członkiem partii jakiejś? Fundacji? Gdzie pracujesz? Gdzie ja, to wiesz. Czy wykonujesz drogi? Albo dokumentację?
Tu mas z kolei mój brak zaufania :lol:
#12 Stomatologia-Słubice 2023-12-07 23:33
W pkt. 3 chodziło mi o ul. Sportową, to jest czy teraz nią nie pojedziesz bezpiecznie rowerem?
#13 Lechita 2023-12-08 01:50
Jeśli nie odniosłem się merytorycznie, to czymże są Twoje pytania ? Teraz się rzeczy: 1) fajnie, że opisałeś,.bo znam te objazdy, jestem zawodowym kierowcą i uwierz dużo jeżdżę, jakieś 5-7 tys..km. ;-) tylko ja nie chcę nic objeżdżać po tych ciasnych i dziurawych ulicach typu Witosa, chce jak w każdym cywilizowanym mieście skorzystać z lepszych dróg. 2.) Nie wiem, zapytaj burmistrza, zdaje się po to wybieramy przedstawiciela społeczeństwa, aby realizował postulaty wyborców, z tego co wiem droga była takim postulatem - wyjdź z lasu i zainteresuj się życiem gminy, to na pewno się dowiesz. 3.) nie wiem, bardzo dużo cyklistów narzeka na brak dróg rowerowych, to wydaje mi się, że chyba nie. 4.) Okej, nie budujmy nic, najlepiej niech będą wszędzie drogi gruntowe, bo pan bohusz tak chcę , a może wrócimy do średniowiecza - jakoś nie przeszkadza mi, że podatki będą szły na utrzymanie tej drogi, o wiele mniej mnie boli niż wywindowane ceny usług stomatologicznych. 5.) Dla samochodów się nadaje, dla rowerów nie - czytaj ze zrozumieniem. 6.) Nie rozumiem żadnych utrudnień dla żadnych z tych grup w przypadku tej drogi - wręcz przeciwnie będzie to ułatwienie dla dzieci i seniorów do bezpiecznego poruszania się między Słubicami, Kunowicami a Drzecinem z ominięciem głównych dróg. Na tym kończę dyskusję, bo widać, że nie dogadamy się, Ty masz swoje, ja mam swoje zdanie.
#14 Lechita 2023-12-08 01:51
*5-7 tys..km miesięcznie
#15 Alojzystarszy 2023-12-08 06:27
Panowie... Zaraz zaczniecie mierzyć kto ma dłuższego... Skupiajcie się na temacie, bez wycieczek osobistych.
Nie jestem dentystą, nie mam tu kilku kont. To że podzielam opinię innej osoby jeszcze nie oznacza, że jestem tą samą osobą- może nie uwierzysz Lechito, ale są ludzie, którzy mają inne zdanie niż ty i mają do tego prawo.
Ja lubię wytykać głupotę politykierów ( bez względu na partię bo dla mnie to oni wszyscy po jednym wuju robieni ), a że mam tu możliwość to czynię to.
Więcej uśmiechu, peace love and rock&roll. :P
#16 Stomatologia-Słubice 2023-12-09 22:33
Peace love and rock and roll! All right! :D

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.