Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W Rzepinie ślubowali uczniowie klas mundurowych

To był niezwykle ważny dzień dla uczniów pierwszych klas o profilach wojskowym i policyjnym z liceum w Rzepinie. Młodzi kadeci złożyli uroczyste ślubowanie.

Ślubowanie było częścią gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw mieszkańcy i przedstawiciele władz i służb spotkali się na mszy św. w Kościele NSPJ w Rzepinie, następnie uroczystość przeniosła się na plac przed ratuszem.

Tam odbył się uroczysty apel niepodległościowy, a tytuł Honorowego Obywatela Gmina Rzepin otrzymał generał Jarosław Mika (ZOBACZ). Potem przyszedl czas na ślubowanie kadetów z I klas mundurowych Zespołu Szkół w Rzepinie. Uroczystości towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania.

- To jest wyjątkowy dzień! Prawdziwa lekcja patriotyzmu. Patriotyzmu, który jako kadeci klas mundurowych pokazujecie każdego dnia! Jestem dumny, że w naszej małej ojczyźnie potrafimy w tak podniosły i wyjątkowy sposób świętować najważniejsze dla naszego kraju wydarzenia. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które swoją postawą się do tego przyczyniają - powiedział burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis.

Patriotycznej postawy wśród uczniów gratulowali dyrektorce szkoły Ewie Winiarczyk starosta słubicki Leszek Bajon oraz przewodniczący Rady Powiatu Słubickiego Wiesław Kołosza.

- Świat, w którym żyjemy nieustannie idzie naprzód. Dlatego klasy mundurowe niosą za sobą ogromny potencjał. Taki profil nauczania jest odmienny od tradycyjnych zajęć, a co równie ważne, oparty na pewnych fundamentalnych wartościach, które w dzisiejszym świecie najzwyczajniej zanikają - napisali w liście wysłanym do szkoły.

Poniżej zdjęcia z uroczystości udostępnione przez gminą Rzepin oraz Starostwo Powiatowe w Słubicach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.