Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Gen. Jarosław Mika z tytułem Honorowego Obywatela Gminy Rzepin

Gen. Jarosław Mika otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Rzepin. Wręczenie wyróżnienia odbyło się 10 listopada podczas uroczystości ślubowania uczniów klas mundurowych na placu przed rzepińskim ratuszem.

A samo przyznanie wyróżnienia, głosami rzepińskich radnych, odbyło się dzień wcześniej, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Rzepinie. Warto zaznaczyć, że tytuł Honorowego Obywatela Gminy Rzepin przyznano po raz pierwszy w historii tego samorządu!

J. Mika to doświadczony wojskowy, który przez lata swojej kariery pełni wiele kluczowych funkcji w strukturach polskiej armi. Najważniejszym i najbardziej prestiżowym stanowiskiem była funkcja Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, na którą został powołany w 2017 roku. Służbę wojskową zakończył 6 lutego 2023.

Tytuł wręczyli generałowi burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis i przewodniczącego Rady Miejskiej w Rzepinie Dariusz Wąsowicz.

Tak nadanie wyróżnienia uzasadniał burmistrz.

- Nadany przez Radę Miejską tytuł jest wyrazem uznania dla zasług i dorobku pana generała zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i działalności na rzecz społeczności gminy Rzepin. Pan generał zawsze interesował się lokalnymi wydarzeniami, wykazując zaangażowanie w ich organizację dzięki czemu ranga wielu wydarzeń w naszej gminie wzrastała to niebywałych rozmiarów! To właśnie z inicjatywy generała powstały i od kilku lat z powodzeniem funkcjonują klasy o profilu wojskowym w Zespole Szkół w Rzepinie! Poprzez to wyróżnienie wyrażamy wdzięczność za wkład w życie społeczne naszej gminy i regionu – powiedział S. Dudzis.

Poniżej zdjęcia z uroczystości udostępnione przez gminę Rzepin.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.