Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Klinika Bocian w Poznaniu pomaga kobietom zbadać swoją płodność

Wiele kobiet decyduje się na macierzyństwo w późniejszym czasie z różnych przyczyn - od kariery zawodowej po osiągnięcie stabilności finansowej. Należy jednak pamiętać, że szanse na uzyskanie ciąży mogą zmniejszać się wraz z wiekiem. Aby lepiej poznać swój organizm i zaplanować przyszłość, warto profilaktycznie zbadać swoją płodność w specjalistycznej klinice leczenia niepłodności. Można to zrobić w Klinice Bocian w Poznaniu znajdującej się blisko województwa lubuskiego.

Jakie podstawowe badania sprawdzają płodność kobiet?

Badania pod kątem płodności powinny być istotne, zarówno dla kobiet, które planują dziecko w najbliższym czasie, jak i dla tych, które jeszcze odkładają te plany na dalszą przyszłość. Diagnostykę w tym kierunku warto rozpocząć od podstawowego badania ginekologicznego i USG transwaginalnego. Przynajmniej raz w roku zaleca się również cytologię pozwalającą na rozpoznanie nowotworów szyjki macicy oraz stanów przednowotworowych. Cennych informacji na temat ewentualnych problemów lub czynników ryzyka mogących wpłynąć na szanse zachodzenia w ciążę w przyszłości może dostarczyć też ocena poziomu określonych hormonów. Ginekolodzy najczęściej zalecają swoim pacjentkom zbadanie hormonów, takich jak hormon folikulotropowy (FSH), estradiol (E2) i progesteron (PRG), hormon luteinizujący (LH), ale też ciekawych informacji dostarczają hormony tarczycy. Ważnym badaniem sprawdzającym płodność jest także ocena hormonu antymüllerowskiego (AMH). Stanowi on wskaźnik rezerwy jajnikowej, czyli puli pęcherzyków jajnikowych zdolnych do przekształcenia się w dojrzałe komórki jajowe.

Co szkodzi płodności kobiet?

Okazuje się, że wiele codziennych nawyków może mieć negatywny wpływ na zdolność do poczęcia dziecka. Stres, niewłaściwa dieta, palenie papierosów, częste picie alkoholu oraz zanieczyszczenia środowiskowe to czynniki, które mogą zaburzać płodność kobiet. Istotnie ważnym aspektem jest też wiek. Z upływem czasu zwłaszcza po 35. roku życia coraz trudniej zajść w ciążę z powodu wyczerpującej się rezerwy jajnikowej. Co to dokładnie oznacza? Spadek rezerwy informuje kobietę o tym, że pozostało jej coraz mniej komórek jajowych, które pozwolą jej na udane zapłodnienie. Ponadto, po osiągnięciu pewnego wieku, ryzyko powikłań w trakcie ciąży również rośnie. Mowa tutaj m.in. o poronieniach, zaburzeniach rozwoju płodu czy cukrzycy ciążowej.

Gdzie można zbadać płodność blisko województwa lubuskiego?

Kobiety mieszkające na terenie województwa lubuskiego, które chciałyby zadać swoją płodność, mogą skorzystać z pomocy specjalistycznej kliniki takiej jak Klinika Bocian w Poznaniu, zlokalizowanej przy ul. Dąbrowskiego 77a. To renomowane miejsce, gdzie specjaliści ginekologii oferują szeroki zakres badań i konsultacji związanych z płodnością. W ośrodku kobiety mają możliwość skorzystania z profesjonalnej opieki medycznej, która pozwoli im na świadome planowanie rodziny i dalszej przyszłości.  

W przypadku chęci umówienia się na wizytę ginekologiczną, badanie USG, czy badania hormonalne w Klinice Bocian w Poznaniu należy się kontaktować bezpośrednio z placówką pod numer telefonu: +48 61 635 00 55.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.