Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
bez samochodu

Lantmannen Unibake Poland zaprasza do akcji wsparcia Michałka Bienia, który cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a. W dniach 22-24 września będzie można „nabić” kilometry na rowerze, a firma zamieni je na złotówki dla chorego chłopca.

Okazją do przeprowadzenia akcji jest Światowy Dzień bez Samochodu, czyli międzynarodowa kampania proekologiczna, który wypada 22 września.

Na czym polega pomoc? Szczegóły podała firma w specjalnym komunikacie.

W dniach 22 – 24 września zamierzamy pokonać dystans dzielący nasze piekarnie w Polsce. Startujemy z Nowej Soli, odwiedzając po drodze Poznań i docierając do Nieporętu. Dla większej mobilizacji do dystansu dodajemy drogę powrotną. Do pokonania mamy w sumie 463 km x 2 = 926 km. Treningi dokumentujemy w dowolnej aplikacji, a ich zrzuty podklejamy w komentarzu pod tym postem (link do posta poniżej – przyp. red.). Liczą się wszystkie treningi, w których można zbierać km (rower, bieganie, chodzenie, wędrowanie, canicross, rolki, hulajnoga, jazda konna, pływanie itd.) Jeśli osiągniemy cel, firma Lantmannen Unibake zamieni przebyte przez nas kilometry na złotówki, które trafią do Michała Bienia. W akcji mogą wziąć udział nie tylko pracownicy firmy Lantmannen Unibake Poland, lecz wszyscy jej sympatycy. Zapraszamy!

Przypomnijmy, chłopiec choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Koszt lekarstwa to około 16 mln zł. 4-letni Michałek ma tylko 2 lata na zebranie tej kwoty, ponieważ lek ten można podawać tylko do 6 roku życia.

Na stronie fundacji Siepomaga.pl została utworzona specjalna skarbonka dedykowana powyższej akcji. Można tam wpłacać pieniądze.

https://www.siepomaga.pl/dzien-bez-samochodu-lu-poland

Post, pod którym odbywa się akcja, dostępny jest pod poniższym linkiem.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0Zan4qdLczbyVANAkwzN45vJQVGhHVPyXmYNw3Atason8gV315boaGUrt5Tzr8YjCl&id=100055115720863

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.